Znaczna ilość spółek w dzisiejszym świecie potrzebuje certyfikowanych produktów — także takie powiązane ze stalą

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy wiemy dokładnie, które atesty muszą posiadać Przedsiębiorstwa związane z przemysłem spawalniczym?
Możliwe wydaje się, że osoby spoza branży nie będą wiedziały, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/

en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich wytwórców konstrukcji stalowych czy aluminiowych, którzy sprzedają swoje artykuły na terytorium Unii Europejskiej.

Zaciekawiły Cię tematy, które teraz przeczytałeś w tym tekście? Jeśli tak, to ponadto zweryfikuj ofertę (http://www.naturalpack.com.pl/ekologiczne-opakowania-na-wynos/), a uznasz, że wszystkie wiadomości są autentyczne.

Weszła w życie ona od 2014 roku. Zatem tyczy się także naszych polskich producentów. Wdrażanie owej normy nie jest proste, zatem należy zgłosić się z tym zadaniem do specjalistów. Norma powinna potwierdzać jakość wykonania, ale też zgodność procesu produkcji z określonymi normami. Firma, która zajmie się dla nas robieniem takiego atestu, stworzy procedury systemowe i wspierające. Zrobi również przeszkolenia naszych pracowników. Dodatkowo stworzy księgę jakości oraz przeprowadzi audyt. Po otrzymaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś czas (do roku) służyć nam zawsze pomocą w ramach serwisu. Istotne wydaje się być to, aby otrzymanie tego typu normy nie wymagało od firmy nabycia nowych maszyn albo przyjęcia następnych osób do pracy. Wszystko powinno być przeprowadzone prędko oraz sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy mogli bez trudności sprzedawać swoje produkty na Zachodzie.

Dla dużej części przedsiębiorców to ważne, ponieważ 70% naszego krajowego eksportu to po prostu kraje Wspólnoty Europejskiej. Nie można pozwolić sobie na utratę tak dużego rynku klientów.