Zimowa ochrona skóry przed niebezpiecznym oddziaływaniem zimna, mroźnego powietrza i promieni słonecznych.

Niestabilne uwarunkowania pogodowe, wiatr, śnieg oraz dokuczliwy chłód, mają niedobry wpływ na barierę ochronną naszej skóry. Bardzo ważne jest, żeby podczas zimowych miesięcy stosownie pielęgnować nie tylko o cerę, ale też o powłokę całego ciała. Kosmetyki z zachodu stosowane zimą powinny tworzyć na ciele cienki, elastyczny film który, będzie zapobiegał nadmiernemu odparowywaniu wilgoci z ciała i dostarczy mu niezbędnych do prawidłowego działania lipidów.

Dzięki temu skóra pozostanie jędrna i miękka w dotyku.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź tu (http://termoaparatura.com.pl/pl/article/91/Czujniki_termoelektryczne___Termopary) i przeglądnij tam kolejne zajmujące wątki. Nie czekaj!

Do pielęgnacji powłoki ciała podczas przymrozków można pozyskać kosmetyki z Niemiec posiadające drogocenne tłuszcze roślinne, które łagodzą podrażnioną skórę, poprawiając jej elastyczność i gładkość oraz chroniąc ją przed oddziaływaniem chłodu.

kosmetyki

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Należy także poszukać kremów do cery i skóry z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza skórę, a przy okazji jest również ekologiczną substancją promieniochronną. Promienie słońca działają na naszą skórę przez cały rok. Porą zimową słońce działa niezwykle intensywnie.

Należałoby więc nie zapominać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na deskach (durex close fit ceneolokalnie). Również podczas spacerów czy jazdy na wyciągu nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej skóry kremem z filtrem. Trzeba nabyć krem z wysokim filtrem, dlatego, że słońce wysoko na stokach działa z wielką intensywnością. Pamiętajmy również o ochronie delikatnej skóry na ustach i wokół oczu.

Obszary te posiadają niewiele gruczołów tłuszczowych, nie mają więc naturalnej ochrony. Trzeba zmienić balsam na odżywcze masło, systematycznie złuszczać naskórek. Ciekawym pomysłem są też rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają dokrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, ładny aromat (dowiedz się szczegółów).

Jeśli mamy potrzebę na gorącą kąpiel, powinno się dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa. Inwestycja w produkty kosmetyczne z zachodniej granicy to dobra kondycja cery, to pewność ładnego wyglądu.