Z jakiego przepisu przygotować pyszne razowe amerykańskie babeczki?

Amerykańska kultura trafiła na nasz kontynent każdym możliwym sposobem. Idziemy do kina na filmy ze Stanów, słuchamy takiej muzyki i jeszcze uczymy się angielskiego od podstawówki. Co więcej Amerykanie podbili również nasze kulinaria. Tym razem jednak nawet największy wróg nie powinien mieć USA tego za złe. A nawet jeżeli ma, to na pewno prędko zmieni zdanie, gdy tylko spróbuje jak smakują pyszne razowe muffiny. Zresztą niełatwo znaleźć aktualnie osobę, które ich jeszcze nie próbowała. Muffiny okazały się ostatnimi czasy bardzo sławne.

Muffinki z truskawkami

Autor: Crispy Natural
Źródło: Crispy Natural

Muffiny to małe babeczki, które pasują idealnie jako pojedyncza przekąska. Są mięciutkie i wilgotne, a ponadto pojawiają się w wielu odmiennych formach. Razowe muffiny to tylko jedna z licznych odmian, która w dodatku i tak może mieć wiele wariacji. Co powiesz na muffiny z orzechami albo z brzoskwinią? Możesz także znaleźć babeczki z truskawkami. Opcji jest mnóstwo.Jeżeli jednak nie znajdziesz u piekarza takiej babki, która trafiłaby w Twój gust, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić kilka produktów i zrobić muffiny samodzielnie. To dość łatwe. Trzeba mieć tak na dobrą sprawę tylko podstawowe składniki, które są potrzebne do zrobienie niemal każdego ciasta.

Co więcej tworząc samemu muffiny jesteś w stanie dobrze kontrolować to, co jest w nich zawarte. Z jakiego powodu to ważne? Babeczki są smaczne ale nie należą do najzdrowszych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zmodyfikować nieco skład. W pierwszej kolejności użyj razowej mąki a nie tradycyjną.

Jeśli ciekawi Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej, a zapewne zdobędziesz bardzo dużo ciekawych informacji na ten temat.

Natomiast cukier wymień na znacznie zdrowszy syrop klonowy. A co nadzieniem? Możesz sięgnąć po płatki kukurydziane, by uzyskać smaczne i zdrowe efekty. Takie muffiny można bez wyrzutów sumienia dodać do menu, a także zaserwować je zaproszonym podczas przyjęcia.