Wyroby drewniane wciąż na topie.

Są tacy, dla których drewno w domu kojarzy się ze marnym smakiem i lakierowaną boazerią. Style, które przywędrowały do Polski z krajów Skandynawskich demonstrują jednak, że drzewo zawiera w sobie pewną szlachetność i właściwie dopasowane drewniane dodatki nadadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane (kabus.pl/?sh=drazki_drewniane) na dobre powróciły do łask projektantów i designerów. Wielu przekonało się, że wykorzystanie surowców naturalnych pozwala wyrobom nadać nieprzemijający charakter oraz korzystnie wypływa na nasze samopoczucie.

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

W domu drewniane pudełka bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni. Gotując zupę drewnianą łyżką nie musimy myśleć o tym, czy przy znacznej temperaturze uwalniają się substancje powodujące raka lub zachodzą odmienne groźne reakcje chemiczne, tak jak to jest w przypadku wielu tworzyw sztucznych. Nie raz można było usłyszeć o skandalach związanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków wykorzystano niebezpieczne materiały. Tutaj to jedynie drewno, więc możemy czuć się pewnie. Dodatkowo drewniane przybory kuchenne nie są drogie, więc ich potencjalna wymiana, nie będzie nadwyrężała domowego budżetu.

Najbardziej kultowymi rzeczami domowego użytku są drewniane deski kuchenne. Deski takie są przeróżnych wielkości, a niektóre możemy dostać w bardzo wymyślnych kształtach. Dodatkowym plusem drewnianych desek jest fakt, że nie nie powodują tak szybkiego niszczenia noży, jak deski wykonane z tworzyw sztucznych.

Niezwykle praktyczne w zastosowaniu i gustowne w wyglądzie są także skrzynki drewniane. Mogą nam służyć do przechowywania torebek z herbatą, suszonych grzybów lub owoców. Niektórzy używają drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając przy tym, że przez to produkty mają dużo lepszy smak. Nie należy zapominać, że do wyrobów najbardziej szlachetnych win i whisky, także używa się drewniane beczki.