Wszyscy wiemy, że by mieć szczupłą sylwetkę, powinniśmy często trenować

W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi stare polskie motto. Jest ono w stu procentach prawdziwe.
ćwiczenia są jednym z istotniejszych czynników, które pomagają nam utrzymać szczupłą sylwetkę oraz zdrowie na wiele lat.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ci, którzy trenują dość często, przyznają, że plusów płynących z takiego rodzaju treningu jest o wiele więcej. Podczas wysiłku fizycznego uwalnia się w ciele endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się zatem objadać słodyczami, żeby poczuć zadowolenie. Codzienne treningi wpływają zatem pozytywnie na naszą psychikę i na nasze ciało.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://herina.com/program/dla-niej/przygotowanie-do-ciazy/) do poczytania. Znajdziesz tu wiele przydatnych wskazówek, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Kolejne plusy. Dlaczego więc jest tak dużo osób, które zawsze próbują wymigać się od jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Prawdopodobnie jest to wina lenistwa, które było utrwalone przez wiele lat. Jeśli ktoś ciągle siedział przed telewizorem, to trudno mu będzie zmotywować się do ruchu. Należy zatem mocno się zmotywować, nie przekładać ćwiczeń na tak zwane wieczne „od poniedziałku” i zacząć niewielkimi kroczkami. Nie wolno przy pierwszym treningu żądać od siebie zbyt dużo, ponieważ możemy zrobić sobie krzywdę. Dlatego należy rozkręcać się powoli. Można wybrać indywidualne treningi takie jak basen czy jazda na rowerze. Jeśli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wówczas bardziej chętni do regularnych treningów, to musimy iść przykładowo na aerobik czy zumbę.

Dla ludzi, którzy preferują coś spokojniejszego, fantastycznym rozwiązaniem może być choćby joga. Rozciągniemy zastane mięśnie oraz zaczniemy gubić zbędne kilogramy.