Wspaniała moc herbaty

Rozgrzewa zimą, orzeźwia latem. Jeśli będziemy pić ją w odpowiednich ilościach, wzmocnijmy organizm, zachowamy zdrowie i urodę. Cóż to za napój, o tak wielkiej mocy? Herbata.

Tradycja spożywania tego wyjątkowego napoju powstała w Chinach. Wedle chińskich podań, herbatę zawdzięczamy cesarzowi Shen Neng, potomkowi chińskiej księżniczki i chińskiego smoka. Któregoś razu, cesarzowi , który pił przegotowaną wodę wpadło do kubka parę listków z dziko rosnącej herbaty. Wieść o ciekawym delikatnym smaku, tak niechcący wzbogaconej smakowo wody rozniosła się szybko i poza granice państwa .
Chińska herbata niesie ze sobą nie tylko cudowny smak, ale i coś, co jest bardzo cenne, zwłaszcza w obecnych, zapracowanych czasach – poświęcenie uwagi drugiemu człowiekowi. Ten moment, w którym przystajemy, nigdzie się nigdzie nie spieszymy, to ukłon w stronę starej, chińskiej tradycji.

herbata

Źródło: pixabay.com

Którą herbatę my kupimy – zależy tylko od nas. Herbata występuje bowiem w wielu gatunkach. Najbardziej popularna w Polce – czarna, biała (zawierająca najwięcej prozdrowotnych przeciwutleniaczy) oraz zielona.

Następna strona, która ma informacje na poniższy temat da Ci szansę, by pogłębić wiedzę. To ważne, więc idź tutaj saeco serwis warszawa i wyczytaj więcej wątków.

Herbata zielona jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu natychmiast po zbiorach. Sprawia to, że posiada najwięcej istotnych składników, gdyż nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata zapobiega tyciu, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, wycisza i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, bo zawiera przeciwutleniacze . Zapobiega starzeniu się komórek i dodaje energii szybciej niż kawa.
Chińczycy żywią przekonanie, iż chroni serce, przedłuża młodość, przepędza smutki, a nawet dodaje odwagi. Poprawia też pamięć i posiada działanie odtruwające.

Aby doświadczyć wspaniałej dobroczynności herbat, powinniśmy kupować wyłącznie listki wysokogatunkowe. Bogatych w asortyment sklepów herbacianych nie brakuje – również internetowych. W jednym miejscu, klienci mogą znaleźć herbaty, które dzięki swoim aromatom przeniosą ich w najdalsze zakątki świata.