Wielopoziomowe systemy magazynowe – łatwe i wydajne rozwiązanie

W magazynach bardzo ważną rolę pełni ład i uporządkowanie. Dzięki nim zajęcie w magazynie jest prostsza, szybsza a także o wiele bardziej bezpieczna. Powinno się więc stosować wielopoziomowe systemy magazynowe, jakie sporo upraszczają pracę w magazynie oraz oddziałują na jej skuteczność. Jest to znakomity sposób nie tylko na zachowanie ładu i porządku w magazynie, lecz także na zwiększenie przestrzeni bez niezbędności rozbudowy magazynu.

Magazyn

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego wielopoziomowe systemy magazynowe znajdują dziś ogromne przeznaczenie w wielu magazynach (zobacz tutaj), niezależnie od branży czy też specjalizacji. Podczas planowania wielopoziomowych systemów magazynowych stosuje się dwa rozwiązania. Jednym z nich jest zastosowanie regałów, za pomocą których sporządza się wielopoziomowe systemy regałowe, zaś drugim skorzystanie z podestów/pomostów magazynowych, tak nazywanych antresole.

Można zobaczyć tutaj- www.olejnik.pl/pl/regaly-paletowe-przeplywowe-FIFO-FILO? na regałach paletowych albo na regałach półkowych, chociaż to właśnie podesty magazynowe są na ogół użytkowanym rozwiązaniem w wielu magazynach. Cechują się one wielką efektywnością, ponieważ są bezproblemowe w montażu oraz demontażu, dlatego bez większych kłopotów można je swobodnie przewozić w inne miejsca. Takie dzisiejsze oraz funkcjonalne wyposażenie magazynu dopuszcza faktycznie multum możliwości.

Jeżeli zależy Ci na polepszeniu pracy w magazynie, dbasz o wygodę oraz bezpieczeństwo swoich pracowników i chcesz korzystać z efektywnych, najlepszych rozwiązań na rynku to pożądane byłoby zainteresować się właśnie wielopoziomowymi systemami magazynowymi. Bezsprzecznie rozwiązanie to przyniesie Ci wiele wspaniałych korzyści.

Mało tego sprawdzą się w każdym magazynie, bez względu na jego szerokość, tak jak już uprzednio dodaliśmy dzięki wielopoziomowym systemom magazynowych możliwe jest łatwe poszerzenie magazynu i jego powiększenie, wobec tego zarówno w małych jak również w wysokich magazynach rozwiązanie to sprawdzi się doskonale.