W jaki sposób zaaranżować występ w klubie? Kroczek po kroczku

Coraz to więcej ludzi kocha spędzać weekendy bawiąc się w muzycznych klubach, w szczególności jeżeli mogą posłuchać ulubionego wykonawcy. Jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jaki ogrom roboty musi zrobić manager klubu, aby popis był udany.
Jeśli dopiero rozpoczynasz pracę w owym fachu i nie do końca wiesz, jakim sposobem przygotować koncert od strony technicznej, to ten artykuł jest dokładnie dla Ciebie.

Jeżeli pełnisz funkcję managera klubu, wówczas najpewniej będziesz systematycznie zajmował się organizacją koncertów, w związku z tym musisz wskazać cel, który będzie towarzyszył każdemu z nich. Pomyśl, jaki efekt chcesz otrzymać. Może być to wywabienie nowych klientów, z innej aniżeli dotychczas kategorii wiekowej, podniesienie popularności klubu albo jego przychodów etc. Rezultat, jaki potrzebujesz osiągnąć będzie determinował Twoje następne starania oraz wpłynie na decyzję o tym, którego z artystów zaprosić, w jaki sposób zaaranżować całą oprawę, zatroszczyć się o sprawdzone oświetlenie estradowe itp.
reflektory studyjne

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejna rzecz, jaką musisz zrobić, to przyszykować plan działania.

Wejdź na ten link i zobacz w treści znajdujący się tam tekst. Są w nim uzupełniające informacje. One też podnoszą tę kwestię.

Na początku określ dokładnie podgrupę docelową, dla której będzie zorganizowana impreza jak też wyselekcjonuj zespoły, jakie Twym zdaniem spełnią ich preferencje. Spróbuj wybrać grupy, które cieszą się dużym zainteresowaniem (dotyczy to zarówno supportu, jak i głównego artysty wieczoru), bowiem jedynie takie przyciągną publiczność. Następnie wyznacz czas koncertu, skontaktuj się z artystą, by zaprezentować mu swą propozycję występu i szczegółowo wypytaj czy w tym czasie nie grywa koncertu gdzieś indziej.

Po osiągnięciu wszystkich koniecznych ustaleń, przygotowaniu projektów jak też ogólnego zarysu działań można wreszcie przystąpić do realizacji koncertu. Koniecznie zatroszcz się o reflektor studyjny oraz sprawdź stan techniczny nagłośnienia, aby w wypadku potrzeby skorzystać z pomocy techników bądź dołożyć dodatkowe urządzenia.