Stomatologia estetyczna – jakie zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem?

Nie ma chyba osoby, która nie zachwycałaby się idealnym uśmiechem gwiazd filmowych. Równe, błyszczące, białe zęby to ich cecha charakterystyczna. Obecnie, większość osób stara się dbać nie tylko o zdrowie swojego uzębienia, ale również o jego zadowalający wygląd.

Z tej potrzeby zrodziła się stomatologia estetyczna w Krakowie, jaka charakteryzuje się sporym zainteresowaniem. Jakie jej zabiegi są rzeczywiście najbardziej popularne?

Głównie jest to wybielanie zębów. Obecnie w zasadzie każdy stomatologiczny gabinet w Krakowie ma we własnej ofercie tego rodzaju zabiegi. Zęby z reguły wybielanie są przy pomocy odpowiedniej lampy bądź metodą nakładową, która bazuje na aplikowaniu żelu w specjalnie wykonane nakładki, odpowiadające uzębieniu danej osoby.

Autor: Materiały prasowe

Warto podkreślić, że w czasie wybielania zębów nie można mieć żadnych ubytków. Oczywiście, opozycją dla stomatologicznego wybielania są sprzedawane w sklepach preparaty lub pasty wybielające, jednakże wynik osiągany w gabinecie dentystycznym jest z reguły bardziej widoczny. Wybielanie powinien wykonywać wyłącznie dobry dentysta Kraków, który dysponuje faktycznie nowoczesnym sprzętem.
Co więcej, sporo osób decyduje się na założenie koronek bądź licówek. Dlaczego? Najczęściej przez wzgląd na fakt, iż zapewniają one równe zęby, doskonale białe. Jest to alternatywa korzystna dla tych osób, jakich zęby nie są zupełnie równe albo mają problem z ich kolorem, na przykład w związku z tym, że pojedynczy ząb (korony porcelanowe) jest martwy. Trzeba jednakże przygotować się na to, że zarówno koronki, jak i licówki to dość drogie produkty. Niemniej jednak, rezultaty są znakomite, wobec tego jeśli marzymy o faktycznie pięknym uśmiechu, nie należy się wahać. Końcowa cena zależy w dużej mierze od tego z jakiego tworzywa licówki zostały wyprodukowane.

Reasumując, licówki, koronki oraz wybielanie to najczęściej wybierane zabiegi, jakie wchodzą w kanon stomatologii estetycznej, jaka charakteryzuje się obecnie wielkim zainteresowaniem wśród klientów. Należy się spodziewać, że w przyszłości jej oferta będzie się dalej poszerzała. Gabinetów zajmujących się stomatologią estetyczną jest na współczesnym rynku bardzo wiele, toteż dostęp do tego rodzaju usług jest bezproblemowy.

Więcej na