Siatki tenisowe, punkt handlowy ze sprzętem tenisowym

Każdy tenisista winien zadbać o swą rakietę, aby zwiększyć stabilność naciągu. Aby nie narażać rakiety na wpływ skrajnych temperatur, czy też wilgoci, powinno się zawsze trzymać rakietę w specjalnej torbie do przechowywania rakiet. Naciągi tenisowe naturalne są stworzone z krowiego, bądź owczego jelita w nadzwyczaj skomplikowanym procesie. Ich najważniejsze cechy to wspaniała giętkość, niska utrata napięcia i żywotność.

tenis
Autor: Harald Deischinger
Źródło: http://www.flickr.com

Są one bardzo drogie i wrażliwe na warunki pogodowe. Są również naciągi syntetyczne, które są bardzo zaawansowanymi technologicznie wyrobami. Mają one większą odporność i niekiedy nawet większą dynamiczność. Naciągi tenisowe z nylonu są przeważnie używanymi typami naciągów -poznaj na stronie. Są jednymi z najbardziej polecanych naciągów tenisowych na świecie. Struny są zwykle skonstruowane z jednego rdzenia nylonu i otoczone powłoką ochronną włókien. Sznurki nylonowe z wieloma warstwami zewnętrznymi są lepszej jakości aniżeli struny z pojedynczymi powłokami osłonowymi. Powłoki ochronne minimalizują stratę napięcia strun zazwyczaj towarzyszące naciągom nylonowym. Struny poliestrowe są wykonane z jednego włókna otoczonego jedną drobną albo kilkoma osłonkami. Występują w przeróżnych wielkościach, które pozwalają wybrać pomiędzy przeróżną giętkością a stopniem trwałości. Naciągi poliestrowe są niewiele sprężyste i są dość sztywne w porównaniu z innymi. Sklep tenisowy ma w swojej ofercie naciągi o różnorodnej strukturze, które zespolone ze sobą powinny zagwarantować lepszą przyczepność piłki.

naciągi
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

hybrydowe (www.indigo-lubuskie.pl/) są stosunkowo nowymi rodzajami naciągów na rynku.

Jeżeli sądzisz, że w tym tekście są godne uwagi wiadomości, to przeczytaj też inne szczegółowe opracowanie opisywanej tematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Istnieje niemal nieskończona ilość możliwych zestawień, co przynosi sposobność bardzo poszczególnych konstelacji. Jest również opcja nabywać hybrydy w zestawach zaproponowanych przez producentów naciągów tenisowych. Naciąg to bardzo indywidualna sprawa, wobec tego zawsze należy samemu przekonać się, czy dany naciąg nam odpowiada. Każdy naciąg ma dwa ważne parametry. Jest to sztywność i utrata wstępna naprężenia. Dobór prawidłowego naprężenia jest tak samo ważny, jak wybór samej rakiety.

Możliwość komentowania jest wyłączona.