Prowadzenie lombardu jest fantastycznym pomysłem na swój biznes

Lombardy to opłacalny biznes. Powie to każdy, kto prowadzi własny.
Kiedyś zarządzanie lombardem było dość proste. W ostatnim czasie przepisy się zmieniły.

elektroniczny papieros

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com

Od 2016 roku wszystkie pożyczki przyznawane pod zastaw traktowane są przez ustawodawcę tak jak działalność bankowa. Wobec tego każdy lombard w obecnych czasach jest zobligowany przemienić się w spółkę, która będzie posiadała stosunkowo duży minimalny kapitał zakładowy. To zazwyczaj utrudnia zadanie nowym, którzy dopiero co chcieliby wejść w ten biznes. Jednak mimo początkowych trudności, takiego rodzaju interes daje rewelacyjne dochody. Trzeba pamiętać, że w lombardzie muszą panować proste zasady. Na każdą przyniesioną pod zastaw rzecz, powinniśmy spisać umowę.

Nie zwlekaj – czytaj całość tutaj (https://malesapd.pl/), jeśli zaciekawiły Cię wiadomości z opisu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Pod tym linkiem znajdziesz więcej szczegółów.

W lombardach ludzie z reguły zostawiają telefony, laptopy, ale także złoto. Jest tego rzecz jasna o wiele więcej. Istotny jest także wybór miejsca. Zwykle dużym wzięciem cieszą się takie miejsca jak na przykład ulice wokół dworca kolejowego. Powinniśmy celować w taką dzielnicę, gdzie mieszka sporo niezbyt zamożnych ludzi. Ważne jest też to, żeby nasi pracownicy mieli zaliczony kurs rzeczoznawcy. Wówczas nikt nie będzie w stanie ich oszukać oraz wcisnąć bezwartościową rzecz. Dzięki temu zredukujemy straty do minimum. Owszem, taki kurs jest płatny, ale będzie to dobra inwestycja w pracownika oraz jego rozwój.

Nie zapominajmy, że prowadzenie lombardu nie jest tak proste, jak mogłoby się zdawać. Na dodatek musimy uczciwie zarządzać interesem, by nie wplątać się w jakieś niepotrzebne kłopoty.