Polska zima – w jaki sposób ją bez trudu przetrwać i w jakie akcesoria koniecznie należy się zaopatrzyć?

W Polsce zima zazwyczaj trwa około czterech miesięcy i czasami jest faktycznie kłopotliwa. Niskie temperatury, opady śniegu, drogi pokryte lodem to tylko niektóre z „atrakcji”, na które trzeba się przygotować.

Kubek termiczny

Autor: homard.net
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wyposażyć się w świetnej jakości obuwie zimowe, ciepłe kurtki bądź szaliki i czapki. Poza tym, podstawą jest również ubiór na tak zwaną „cebulkę”. Paradoksalnie, najlepiej przed mrozem chroni włożenie na siebie kilku warstw ubrań niż jednego, nawet najgrubszego swetra. Podczas zimy świetnie rozgrzewają ciepłe napoje. W tym celu bezwzględnie należy nabyć kubek termiczny (warto sprawdzić ten saeco ekspres do kawy o termo kubkach), który utrzyma ich temperaturę nawet w czasie najgroźniejszych mrozów.

Trzeba jednak pamiętać, by kubek był możliwie jak najlepszej jakości oraz szczelny, zwłaszcza gdy pragnie się go transportować w torebce lub plecaku. Wylanie się napoju mogłoby bowiem skutkować poważnymi poparzeniami oraz zniszczeniem istotnych dokumentów. Na dodatek, znakomicie sprawdzają się również termosy. Naturalnie, w kubkach i termosach niekoniecznie trzeba zabezpieczać herbatę, kawę bądź inne napoje. Jest to także interesująca alternatywa dla osób, które są miłośnikami zup i nic nie jest dla nich lepszą rozgrzewką niż pyszna pomidorowa czy rosół.

Takie kubki sprawdzają się z reguły w przypadku kiedy każdego dnia spędza się większą ilość czasu na zewnątrz, na przykład w czasie podróży do pracy, tym bardziej że zimą komunikacja miejsca nie zawsze pracuje prawidłowo, niekiedy autobusy przyjeżdżają spóźnione. Co więcej, alternatywą dla kubków termicznych mogą być odpowiednie osłonki, które zatrzymują ciepło w naczyniu. Można je kupić już za kilkanaście złotych. Osoby, którym zależy na przechowywaniu jedzenia w stosownej temperaturze, mogą zastanowić się nad użytkowaniem specjalnych toreb termicznych.

Oferta tego rodzaju akcesoriów jest na tyle różnorodna, że na pewno każda osoba będzie w stanie znaleźć artykuł spełniający jej wymagania. W czasie mrozów pomocne okazują się specjalne rękawiczki z jednym palcem, które świetnie chronią przed niskimi temperaturami, utożsamiane z reguły z rękawiczkami dla dzieci. Osoby, które nie lubią czapek powinny zastanowić się nad zakładaniem nauszników. Poza tym, zimą koniecznie należy ochraniać skórę poprzez użytkowanie wysokiej jakości tłustego kremu ochronnego.