Pokój dla noworodka – o czym warto jest obecnie przede wszystkim pamiętać w czasie jego urządzania?

Przyjście na świat dziecka wymaga od młodych rodziców faktycznie bardzo dużych przygotowań. Ostatecznie maluch potrzebuje stosownych warunków.

dziecko bawiące się w swoim pokoju

Autor: PARA
Źródło: PARA
Priorytetowe znaczenie posiada oczywiście przygotowanie komfortowego pokoju. Co zdecydowanie powinno się w nim znaleźć? Jakie sprzęty są współcześnie potrzebne? Najważniejszym zakupem powinno być łóżeczko dla dziecka z doskonałej jakości materacem, który będzie stanowił prawidłowe oparcie dla pleców szkraba. W dodatku, konieczna jest też pościel dla dziecka z miękkiego i oddychającego tworzywa. Wybór pościeli jest na szczęście na tyle szeroki, że z pewnością odnajdzie się coś zadowalającego dla siebie.

Kupując łóżeczko należy z kolei wziąć od uwagę fakt, że dzieci rosną dosyć szybo i łóżko powinno być w stanie „rosnąć” razem z nimi, przykładowo przez dopasowywanie wysokości materaca. Oprócz pościeli, w łóżeczku potrzebny jest też kocyk dla dziecka . Nad łóżeczkiem z kolei można zwiesić zabawki, które zainteresują, a w związku z tym uspokoją maluszka.Co w dodatku przyda się w dziecięcym pokoju? Przewijak, na jakim, jak już sama nazwa wskazuje, będzie można zmienić maluszkowi pieluchę, bez ryzyka, że zabrudzi się fotel lub kanapa. Przewijaki często są wyposażone w przydatne półeczki, na jakich można przechowywać konieczne akcesoria, między innymi pieluszki, puder, zasypkę albo środki higieniczne. W pokoju dziecka wskazane jest trzeba umieścić również fotel. W jakim celu? Do karmienia. Z pewnością naprawdę przyda się młodej mamie, nie gra roli to, czy zamierza karmić naturalnie piersią lub butelką. W sąsiedztwie fotela można ułożyć komfortową poduszkę do karmienia, jaka ułatwia podtrzymywanie dziecka.

dziecko w łóżku dziecięcym

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com
Taką poduszkę można sobie kupić już w czasie ciąży, ponieważ spanie z sporym brzuszkiem podczas ostatniego trymestru może okazać się ogromnym wyzwaniem.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (https://www.bazalt.pl/), która dotyczy omawianej sprawy, więc na pewno także Cię zainteresuje.

Reasumując, w pokoju maluszka przede wszystkim musi się znaleźć funkcjonalne łóżeczko, jakie będzie można regulować wraz ze wzrostem dziecka. Dodatkowo, niezbędny jest również przewijak i fotel do karmienia (ta strona). Dla noworodka niezbędna jest też szafa na odzież. Na początek podobna ilość mebli powinna okazać się wystarczająca, chociaż z czasem z pewnością trzeba będzie pokój wyposażyć w miejsce na zabawki oraz dużo innych mebli.