Podzielniki ciepła oraz wodomierze to urządzenia, za sprawą których będziesz płacił za wykorzystanie mediów, tyle ile powinieneś!

Jesteś w trakcie szukania mieszkania? Zastanawiasz się w jaki sposób są rozdzielane są opłaty za wodę oraz ciepło pomiędzy mieszkańcami bloku? Przeczytaj ten materiał, a dowiesz się wszystkiego o tym zagadnieniu.

Multum ludzi przed zakupem lokalu obawia się tego, iż ich rachunki za wodę, ciepło oraz gaz mogą nie być zgodne z zużyciem. Dawniej zdarzało się, iż domownicy przełączali własne liczniki, w związku z czym ich sąsiedzi mieli dużo większe rachunki. W tej chwili nowatorskie wodomierze zapisują wyeksploatowanie wody w każdym mieszkaniu oddzielnie. Nie ma sposobności, aby lokatorzy majstrowali przy tych urządzeniach.

wodomierz

Źródło: flickr.com

Woda zimna i gorąca wyznaczana jest w metrach sześcienny i w ten sposób wykazywane jest wykorzystanie pod koniec każdego miesiąca. W tej chwili najpopularniejsze są dwa modele wodomierzy, to znaczy radiowe i tradycyjne. Obecnie do bloków przeważnie kupowane są wodomierze ze zdalnym systemem odczytu. Jest to bardzo praktyczne dla kontrahenta. Kolejną wątpliwością, jaka za każdym razem wywołuje dużo wątpliwości, jest dostarczanie ciepła do bloków wielorodzinnych. Lokatorzy notorycznie zastanawiają się w jaki sposób rozdzielane są koszty między poszczególne mieszkania. Dzisiaj w każdym domku i bloku montowane są podzielniki cieppodzielniki (więcej na stronie)pomagają podzielić wszelkie koszty pomiędzy użytkownikami.

Oczywiście mierzą one ilość ciepła pobranego w każdym mieszkaniu, a następnie wszystkie koszty dzielone są wedle wykorzystania. Zapewne podzielniki ciepła są wyśmienitym wyjściem, gdyż każdy płaci za tyle ciepła, ile wykorzystał. Warto zainwestować w tego rodzaju urządzanie nie tylko w bloku, lecz również w domu prywatnym, gdyż będziemy mieli pobór ciepła oraz wody przez cały czas pod kontrolą. Dlatego warto zapoznać się z firmą oferującą podzielniki ciepła. Jeżeli nie jesteśmy pfirmą oferującą podzielniki ciepłaycja, to trzeba udać się do naszej spółdzielni mieszkaniowej i porozmawiać o tym z obeznaną osobą.

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystkie opłaty idą do góry, warto szukać oszczędności wszędzie gdzie jest to możliwe. Nie możemy zgodzić się na to, abyśmy dopłacali do rachunków naszym sąsiadom, bowiem mogą oni eksploatować o wiele więcej mediów, niż my.