Organiczne kosmetyki naturalne – doskonałe właściwości glinki białej oraz zielonej

Glinki to perfekcyjne organiczne kosmetyki naturalne, jakie idealnie pielęgnują cerę oraz ciało. Mają cudowne właściwości pielęgnacyjne, niemniej jednak wskazane jest dowiedzieć się jaki rodzaj glinki wykorzystywać przy konkretnych typach cery.

Jedną z najdelikatniejszych glinek jest biała glinka. Wybornie sprawdzi się u osób, które mają łagodną cerę, suchą czy też wrażliwą. Biała glinka perfekcyjnie sprawdzi się też u osób z cerą dojrzałą. Glinka biała doskonale absorbuje serum i perfekcyjnie ściąga pory, zatem mogą stosować je także osoby z cerą przetłuszczającą się. Glinkę białą można wykorzystywać szczególnie jako maseczkę. Stosując ją regularnie, zauważymy doskonałe efekty. Nasza cera stanie się gładsza oraz bardziej odżywiona, jednocześnie zauważymy poprawę kolorytu.

Jeżeli zaabsorbował Cię ten artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ świetna witryna z pewnością także jest godna polecenia.

Glinka biała posiada także własności gojące i zabliźniające. Biała glinka zdoła być użytkowana również przez osoby z cerą normalną oraz zmęczoną ze zmarszczkami.

przykład glinki białej

Autor: IQ Medica
Źródło: www.iqmedica.pl

Popularnym rodzajem glinki jest też naturalna glinka zielona. Zielona glinka przede wszystkim wykorzystywana jest w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Ma niesłychanie wyborne właściwości matujące oraz odtłuszczające, mineralizuje skórę oraz oczyszcza ją z toksyn. Glinka zielona ma znakomite własności dezynfekujące, jej regularne wykorzystywanie polepszy wygląd cery i oczyści ją z trądziku i wyprysków. Cudownie nadaje się także do odświeżenia zmęczonej, poszarzałej cery.

Należałoby stosować maseczki z glinki, co najmniej raz w tygodniu. Regularne użytkowanie naturalnych kosmetyków organicznych, takich jak glinka, wybornie wpłynie na naszą cerę. Po niedługim czasie możemy ujrzeć wyborne efekty. Pamiętajmy jednak o tym, by stosować naturalną glinkę najlepszej jakości. Zarówno białą jak i zieloną glinkę możemy uzyskać w renomowanych sklepach z naturalnymi kosmetykami. Powinno zapoznać się z podażą sklepów, w szczególności tych internetowych (portal ORGANIQUESp.z o.o. kliknij), jakie w wielu przypadkach posiadają niesłychanie wielki i niezwykle fascynujący asortyment.