Odwiedzanie atrakcyjnych miejsc z fantazją, z daleka od cywilizacji

Czasem wystarczy odrobina zaangażowania, trochę doświadczenia ale i inwencji, by przeżyć niesamowity weekend, zaczerpnąć mocy i wrócić w poniedziałek skoro świt do pracy z plecakiem pełnym nowych sił witalnych. Bywają wioski, otoczone ze wszystkich stron leśnym drzewostanem a na dodatek ten drzewostan w każdą stronę rozciąga się po kilkanaście kilometrów.

polowanie

Autor: Mike Riela
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma tam oświetlenia ulicznego. Nocą, gdy wszyscy mieszkańcy, w liczbie 40 idą spać, możemy obserwować wszystkie gwiazdy a mleczna droga aż wylewa się z nieba. Lub też płyną strumienie, które żegnają jedną wioskę, machając jej na do widzenia, przebijają się przez polodowcowe wzniesienia i lasy, i natykają się na następną wioskę gdzieś dopiero po paru godzinach.

Taki odcinek możemy zwiedzić wędrując, lub też przepłynąć kajakiem. Albo są doliny górskie, być może kiedyś nawet licznie zamieszkałe, bądź zupełnie na odwrót, są wręcz niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Takie które wiją się wzdłuż pasma górskiego, nie mając żadnych zabudowań a jeśli już, to są to fundamenty wyludnionych chatek. Dzikie łąki, bagniska i fantastyczne widoki. A gdzieś na końcu takich dolin znajduje się kres wędrówki – pole biwakowe, polanki, źródła rzek, z którymi możemy być za pan brat. W takich sytuacjach niezbędna jest z pewnością siatka maskująca do przykrycia namiotu czy odgrodzenia terenu. Z takiej siatki (www.poldannet.pl/pl) maskującej można także stworzyć coś w rodzaju dachu, który idealnie zabezpieczy nas przed promieniami słońca.

las

Autor: SarahMcD
Źródło: http://www.flickr.com
Siatka maskująca doskonale przyda się jako tworzywo do przykrycia czatowni dla amatorów fotografowania, ornitologów oraz w trakcie polowań lub też obserwacji zwierzyny. Fantastycznym pomysłem może być śledzenie z ukrycia, po to by zobaczyć bardzo naturalne zachowanie ptaków czy innych zwierząt. Wtedy można przykryć się siatką maskującą i dodatkowo w ubranie myśliwskie – Woda Góry Las. Niekiedy tego pragniemy – uciec gdzieś, porozglądać się we wszystkie cztery strony i stwierdzić „tu jest prześlicznie”. Może niecałkowicie odcinać się do zera, w stylu namiot w dziczy, ale tak naturalnie poznać tereny w miarę dzikie, na uboczu, gdzie możemy obcować jedynie ze środowiskiem naturalnym. Po prostu zresetować się.