Odpowiednie światła do dziecięcego pokoju

Jeśli mamy dzieci to dobrze wiemy, że ciągle musimy coś im kupować. Na początku wiąże się to między innymi z pieluchami i ubrankami, z których wyrastają tak prędko, że aż ciężko to ogarnąć. Później dochodzi ogrom zabawek, które biorą się nie wiadomo skąd.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Ale, gdy maluchy chodzą do przedszkola a potem idą do szkoły, to musimy wziąć pod uwagę sporo innych istotnych rzeczy. Niesamowicie ważne jest oświetlenie dla dzieci. Kiedy maluch jest malutki to stawiamy w pokoju, gdzie śpi dziecko oświetlenie na bardziej przyciemnione. Ale, kiedy nasza pociecha zaczyna siadać na krześle i musi odrabiać lekcje przy biurku, wtedy kupujemy lampkę na biurko, żeby dziecku lepiej się odrabiało lekcje. Oczywiście dobrze, by dziecko pracowało przy świetle dziennym. Jednak nie za każdym razem jest to możliwe. Zwłaszcza, kiedy jest zima, a dziecko wraca ze szkoły o 15, wtedy zanim zabierze się za prace domowe jest już szaro i potrzebne jest dodatkowe oświetlenie. Warto byśmy i

mała dziewczynka

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

my mieli na uwadze, że lampy biurowe, które posiadamy w swoich gabinetach były dobrze dopasowane. Jak wszyscy wiemy bardziej przejmujemy się dziećmi, a nie sobą, ale nasz wzrok jest tak samo istotny. Dlatego trzeba zadbać o dobre oświetlenie w całym mieszkaniu, a nie tylko w pomieszczeniu, w którym najwięcej czasu spędza nasz szkrab.

Jak oświetlić kuchnię

W dzisiejszym świecie każdy rozumie, że oświetlenie w domu jest ważne. Nie chodzi tylko o kilka lamp przyczepionych do sufitu. Chodzi o właściwe oświetlenie mieszkania wieloma źródłami światła, by móc stworzyć w nim odpowiedni nastrój.

Dlatego istotne jest by w każdym pomieszczeniu pomyśleć o przemyślanym zorganizowaniu źródeł oświetlenia. Często po macoszemu traktujemy oświetlenie kuchenne. A rzeczywistość jest taka, że w kuchni też należy zadbać o odpowiednie światło. Można wziąć pod uwagę podświetlenie szafek. To daje miły klimat nocą, bo nie trzeba włączać głównego i często mocnego żyrandola przymocowanego na środku sufitu kuchennego. Zresztą wybierając żyrandol do kuchni również powinniśmy chwilę się zatrzymać. Warto wziąć pod uwagę jakiś płaski żyrandol zamiast stawiać na standardowe opcje, które często do niczego nie pasują.