Od których parametrów zależy cena banera reklamowego?

Bannery marketingowe to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów nośnika reklamy typu OOH. Dzięki ich wielkim możliwościom wykorzystania, dużej wytrzymałości na różnorodnego rodzaju warunki atmosferyczne, są one niezwykle często używane zarówno przez właścicieli większych przedsiębiorstw, jak i stosunkowo małych i średniej wielkości podmiotów.
Należy jednak stwierdzić, że rozważając przeróżne oferty firm, które specjalizują się w druku banerów, niezwykle łatwo się zgubić w gąszczu danych, czynników czy opłat.

Czy przykładowo gruby baner jest gwarancją większej wytrzymałości, czy wyższa cena oznacza lepszą jakość – na te pytania odpowiemy w niniejszym tekście. Jeżeli Ty też stawiasz sobie takie pytania, koniecznie dowiedz się więcej. Nierzadko bywa tak, że 2 banery o bardzo analogicznych parametrach na pierwszy rzut oka bardzo się różnią ceną. Obydwa banery reklamowe są matowe, posiadają także analogiczne wymiary i dokładnie taką samą gramaturę. Skąd więc bierze się różnica w cenie.
Dermatoskop

Autor: kellinahandbasket
Źródło: http://www.flickr.com
pudełko

Autor: home&you
Źródło: home&you
Niezwykle często jest to wywołane odmiennymi wartościami gęstości splotu czy też grubości nitki. Wbrew powszechnej opinii, grubszy materiał wcale nie oznacza, że jest bardziej trwały. Znacznie ważniejszym od grubości czynnikiem jest gęstość splotu wewnętrznej przędzy.

Jeżeli potrzebujesz analogicznych materiałów, co te omówione w niniejszym opracowaniu, to w artykule opublikowanym tu na pewno je odnajdziesz.

Jest to tego typu parametr, który definiuje ilość poszczególnych nitek na cal lub na centymetr. Im bardziej znacząca będzie gęstość splotu, tym będzie on w większym stopniu wytrzymały na różne uszkodzenia mechaniczne czy warunki meteorologiczne. Olbrzymie znaczenie posiada także grubość nitki, która określana jest parametrem pod nazwą Dtex.

Im ta grubość nitki będzie większa, tym będzie ona solidniejsza, zaś surowiec byłoby trudniej rozerwać. Przeglądając cennik banerów, oprócz typowych czynników trzeba zwracać uwagę też na te aspekty, które definiują gęstość splotu czy też grubość nitki.