Od dnia, kiedy Gutenberg wynalazł druk, europejska cywilizacja niebywale się zmieniła

Rozkwit poligrafii na przestrzeni ostatnich kilku stuleci wydaje się być niebywałym obrazem postępu oraz dynamicznego postępu.
Poligrafia to dziedzina, która zajmuje się szeroko rozumianym drukiem.

zabawka

Autor: thejaan
Źródło: http://www.flickr.com
kamienie do ogrodu

Autor: montillon.a
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś był to dosyć powolny proces, ponieważ trzeba było składać literki na każdą stronę, aby następnie być w stanie to wydrukować w dużej ilości. Obecnie składanie numerów czasopism odbywa się komputerowo, zatem wszystko idzie znacznie sprawniej. Jest to już proces na skalę przemysłową. Dziedzina to kwitnie obecnie w kilku płaszczyznach. Mają miejsce nawet międzynarodowe targi poligrafii oraz reklamy, na których spora ilość przedsiębiorstw jest w stanie zaprezentować swoje dokonania oraz podglądać konkurencję. Oprócz tego druk kładzie obecnie duży nacisk na grafice oraz kolorach. Zdjęcia, które drukowane są w gazetach, muszą być najlepszej jakości oraz mieć żywe odcienie. Do tego potrzebne wydają się być odpowiednie maszyny. Nie można wydrukować najwyższej jakości fotografii przyrodniczych albo tych związanych z makijażem na starej drukarce lub średniej klasy papierze.

Aby zgłębić wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę, która ma ciekawe dane na przedstawiany temat – trzeba tylko kliknąć!

Z tego powodu najlepsze na świecie firmy, które produkują drukarki, uczyniły ogromny postęp w przeciągu ostatnich dwudziestu lat. Są w stanie zaproponować najlepszej jakości maszyny, które drukują małe koperty, ale też ogromne reklamy, które będą wieszane na budynkach.

Nowością wydają się być drukarki, które drukują białym atramentem, potrafią drukować na nierównych powierzchniach i są tak szybkie, że nawet ludzkie oko może odczuć problemy z nadążeniem za wyrzucanymi przez urządzenie kartkami.