O czym trzeba wiedzieć, projektując magazyn? Co jest ważne, kiedy chodzi o funkcjonalność oraz kwestie bezpieczeństwa?

Istnieją takie miejsca, gdzie konieczne jest zachowanie ważnych środków ostrożności. Należy zatroszczyć się o konkretne rzeczy już podczas wykonywania projektu pomieszczeń.

magazyn

Autor: David Krieger
Źródło: http://www.flickr.com
Mowa o magazynach, w przypadku których należy pamiętać o paru sprawach.
Magazyn jest miejscem służącym do składowania różnych towarów. Trzeba w nim zatroszczyć się o właściwą organizację, lecz również o sprawy bezpieczeństwa. Kiedy chodzi o sprawę pierwszą, to ważne jest wyznaczenie stref, jakie będą pełniły konkretne funkcje. Meble użyte do składowania powinny być solidne i oznaczone w ten sposób, aby wiadomo było co oraz gdzie się znajduje. W ten sposób szybciej się uda dojechać do potrzebnych artykułów.

Ten odnośnik (http://www.na-technology.pl/) prowadzi do niesamowicie ciekawej strony, która zawiera równie fascynujące dane na omawiany temat.

Dobrze oznaczone muszą być również ścieżki, po których jeżdżą wózki zwane widłowymi. Chodzi głównie o oznaczenia na posadzce o wyróżniającym się jasnym lub żółtym kolorze.

Tego typu znaki poziome pozwolą również zadbać lepiej o bezpieczeństwo osób zatrudnionych. Poza tym, w czasie załadunku lub rozładunku ważne jest też postawienie słupów oraz łańcuchów, które zamkną niebezpieczne miejsce oraz będą ostrzeżeniem przed chodzeniem na taki teren. Istotne jest również zrozumiałe wydzielenie drug ewakuacyjnych i wyszkolenie osób zatrudnionych w taki sposób, aby wiedzieli, jak z nich skorzystać.

Taka wiedza bez wątpienia przyda się w momencie zagrożenia, którym może być przykładowo wybuch pożaru. To tylko część rzeczy, o których nie można zapominać, projektując przestrzeń magazynową. Jednak są one bardzo ważne.