O czym musimy pamiętać wyruszając w góry?

W górach okoliczności pogodowe mogą przekształcać się z minuty na minutę i to diametralnie. Wyruszając na eskapadę w czasie pięknej aury, pełnej słońca a także błękitnego nieba, nie mamy gwarancji, iż wracając pogoda będzie taka sama.

Bardzo prawdopodobne, iż może nas zaskoczyć burza z gwałtownym deszczem i porywistym wiatrem.
Tu czas na bardzo istotną uwagę: kiedy wychodzimy w góry w miejscu naszego zakwaterowania zostawmy wiadomość o naszej planowanej trasie oraz o przybliżonej godzinie powrotu. Rzecz jasna nim to zrobimy musimy zapoznać się z planem a także poradnikami turystycznymi, ażeby podać właściwą trasę.

Jeżeli Twoim zdaniem ten artykuł jest pasjonujący, to przeczytaj też pomocne źródło (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/doradztwo), które ma interesujące informacje – one zapewne Cię zaciekawią.

Lepiej nie sugerować się dróżkami w Google Maps i podobnych serwisach, najdokładniejsze dane zawsze znajdą się w aktualnej mapce turystycznej regionu. Na niej mamy do tego informacje o schroniskach turystycznych na marszrucie naszej ekskursji, lub też szałasów bądź leśniczówek, w których możemy się schronić w wypadku gwałtownego załamania aury.

Następnie musimy się spakować a także odpowiednio przyodziać. Podstawą jest praktyczne obuwie, oczywiście najlepiej kupić obuwie celowo określone na wycieczki górskie jakie oferuje prawie każdy sklep turystyczny, jednak mogą też być zwykłe, pewne adidasy. Dobrze jest zabrać ze sobą czapeczkę z daszkiem, by ochronić się przed udarem słonecznym, do tego, pomimo iż teraz mamy lato nie zaszkodzi spakować szalik, rezerwowe skarpetki, koszulę, kurtkę przeciwdeszczową. Nie zapomnijmy o apteczce, latarce, zapalniczce (zapałki łatwo mogą zamoknąć), i o telefonie komórkowym z w pełni naładowaną baterią jak też spisanymi numerami alarmowymi do GOPR.
Oczywiście trzeba pomyśleć o prowiancie oraz napitkach. Ich liczba zależy od długości, typu trasy a także tego, z kim wychodzimy na wymarsz. Standardowo weźmy ze sobą kanapki oraz sztućce turystyczne. Możesz dorzucić batoniki energetyczne oraz koniecznie wodę. Oczywiście najlepiej jest tak ułożyć trasę, byśmy w połowie drogi mieli możliwość uzupełnić zapasy. Dla zainteresowanych: .
sztućce turystyczne

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz czas na najważniejszą regułę wypraw górskich.

Może zaciekawią Cię również podobne strony www (https://www.hotelmikolajki.pl/hotel/pokoje) na omawiany wątek? Jeśli tak, to zobacz je i uzyskaj nowe dane na to zagadnienie.

Otóż w góry wychodzimy o brzasku, albowiem aura, jeżeli ma się zepsuć, zrobi to najpewniej po południu.

Zwróćmy też uwagę na rodzaj naszej trasy, tak, aby typ szlaku turystycznego był należycie dostosowany zarówno do naszej formy, jak też doświadczeń w górach. Optymalna trasa musi brać pod uwagę formę, wiek, warunki atmosferyczne i wspomniane doświadczenie w wędrówkach górskich. Cała oferta: sklep turystyczny.