Nikt nie lubi spowiadać się Urzędowi Skarbowemu ze swoich dochodów, ale jesteśmy zmuszeni to robić

Teraz robienie rozliczeń na szczęście bywa już raczej proste oraz nie zajmuje dużo czasu.
Dawniej rozliczanie PIT-u było istnym koszmarem.

rozliczenia

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy musiał iść do urzędu po formularze, ponieważ nie można było ich nigdzie wydrukować. Potem trzeba było się samemu męczyć z ich uzupełnieniem. Nie istniały pomocne programy komputerowe do rozliczenia tego dokumentu. Trzeba było uzbroić się w ołówek, kalkuLator i dużą dawkę cierpliwości. Następnie jeszcze trzeba było odstać swoje w ogromnej kolejce i stoczyć bój z nieuprzejmą urzędniczką w okienku. Dziś na szczęście sprawa wygląda zupełnie inaczej. Żyjemy wszakże w XXI stuleciu i nawet do polskich urzędów dotarła komputeryzacja. Da się ściągnąć PIT z internetu. Nie trzeba go nawet drukować. Całość możemy załatwić online w kilkanaście chwil. Program podpowie nam co oraz w jakim miejscu powinniśmy wpisać. Sam wszystko podliczy, zatem niepotrzebny będzie też kalkulator.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta kwestia, koniecznie spójrz na treść (http://www.naprawaokien.warszawa.pl/) a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Uzupełniony dość łatwo PIT będziemy mogli wysłać do Urzędu Skarbowego przez internet. Szybko oraz bez nerwów. Istotne jest to, że nie będzie trzeba z domu wychodzić oraz niczego drukować. Nie będziemy marnować papieru, co pozytywnie wpłynie na środowisko. Wszystkie swe dane będziemy mogli zachować.

Dlatego wypełnianie PIT-u w następnym roku będzie już znacznie łatwiejsze. Po prostu program zaciągnie nasze dane z systemu. O ile w międzyczasie nie zmienimy przykładowo nazwiska, to wszelkie pozostałe informacje (imię czy PESEL) powinny się zgadzać.