Niepełnosprawność ruchowa to rzeczywiście wielki problem nie tylko dla chorego, ale też i jego bliskich

Brak władzy nad własnym ciałem dotyczy nie tylko osób starszych. Czasami jest to rezultatem wrodzonych chorób, nieraz następstwem nieszczęśliwego wypadku, czy zwyczajnie choroby.

stopy
Autor: Lioven
Źródło: Lioven

Nieważne są jednakże przyczyny takich chorób, ale to, jak można takim ludziom pomóc, aby ich życie chociaż w najmniejszym stopniu uległo poprawie.
To jasne, w niektórych wypadkach rehabilitacja przywraca sprawność, ale z pewnością wskazane jest najbliższemu pomóc przeżyć te najgorsze chwile, gdy jest zmuszony korzystać z pomocy innych. Niezwykle pożyteczne bywają wtedy fotele pionizujące które mają na celu poprawienie mobilności i samodzielności chorego, a to przecież w znaczącym stopniu wpływa na jakość życia. Chociaż fotele pionizujące bardzo przypominają powszechny mebel to należy pamiętać, że jest to jednak wyrób medyczny, który dodatkowo spełnia dużo innych funkcji. To naprawdę zaawansowana konstrukcja, która umożliwia pionizowanie pacjenta z pozycji leżącej poprzez siedzącą, aż do stojącej. Takie fotele pionizujące okazują się bardzo często stosowane przez osoby po rozległych udarach, chorych na stwardnienie rozsiane czy też cierpiących na chorobę Parkinsona. Dzięki swojej specjalistycznej budowie niesłychanie poprawiają jakość życia chorego.

Jeśli i pośród Twoich bliskich ktoś cierpi na podobne schorzenie i ma jakiś problem z narządem ruchu, należy nabyć mu taki fotel. To doskonały przedmiot nie wyłącznie odciążający i stabilizujący, ale również pełniący funkcję relaksacyjną.

Możliwość komentowania jest wyłączona.