Najnowsze metody drukowania na bawełnianych koszulkach i pozostałych ubraniach przy pomocy specjalnych drukarek.

Wielu ludzi patrząc na barwne nadruki na koszulkach myśli o tym, żeby samodzielnie zrobić coś własnego. Koszulki sprzedawane w sklepach produkuje się w dużych seriach na przemysłowych urządzeniach do drukowania, niestety do niedawna jeszcze maszyny te były duże i tak samo kosztowne. Raczej się nie nadawały ani do zastosowań indywidualnych, ani też do prowadzenia niedużego biznesu związanego z wykonywaniem nadruków na różnej odzieży.

Lecz kilka lat temu w sklepach pojawiły się niewielkie, przenośne drukarki, które umożliwiają zrobienie dowolnych wydruków na materiałach. Urządzenia te po pierwsze są niewielkich rozmiarów, przez co doskonale mogą się sprawdzać w niewielkich firmach. Powierzchnia pracy najprostszych modeli zaczyna się od około pięćdziesięciu centymetrów, co w zupełności powinno wystarczyć do tego, aby wydrukować motywy na koszulkach, obrusach czy torbach. Drukowanie na każdym elemencie odbywa się pojedynczo i przy każdym takim druku konieczne jest właściwe ustawienie całości, lecz te modele drukarek do takich właśnie zastosowań zostały projektowane.

Robienie wydruków na drukarkach do odzieży tak naprawdę przypomina drukowanie na innych materiałach. Tego typu urządzenia mają specjalny stół roboczy, na którym należy dokładnie naciągnąć sztukę odzieży. Przy ciemnych materiałach (zobacz serwis internetowy) konieczne będzie zastosowanie specjalnego podkładu, na który następnie jest drukowany właściwy wzór. Podczas wydruku głowica wyrzuca odpowiedni rodzaj materiału na powierzchnię tkaniny, co będzie trwało przeważnie parę minut.

Żeby nadrukowany motyw był trwały, to trzeba go ostatecznie utrwalić, używa się w tym celu specjalne prasy transferowe albo tunele suszące. Po utrwaleniu motywu koszulki oraz inne części garderoby mogą być normalnie użytkowane, włącznie z tym, że da się je prać zgodnie z wytycznymi na metce (kliknij tutaj – maszyna do koszulek). Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał rozszerzyć ofertę swojej firmy o wydruki na odzieży, to tego typu maszyna do koszulek z pewnością może mu się przydać, przy dobrej kalkulacji kosztów da się z pewnością na tym całkiem nieźle zarobić.