Najczęściej kupowane upominki dla najbliższej rodziny na różne okazje np. pod choinkę, na Mikołaja

Okres przedświąteczny to oczywiście sezon zakupów na prezent. Kupuje się dużo, drogo i dla wielu osób. Ale aby podarunki okazały się trafne należy znać choć kilka zasad, które pozwolą na wyszukanie podarunków nie dość, że właściwych dla konkretnej osoby, ale przede wszystkim takich, które zostaną naprawdę użyte, a nie wyrzucone do kosza zaraz po wyjściu darczyńcy.

Prezent

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Najważniejsza jest choć powierzchowna znajomość charakteru oraz stylu osoby, która ma być odbiorcą prezentu. Już ta informacja pozwoli na szybkie wyeliminowanie pewnych towarów w żadnym razie nie pasujących do danej osobowości. Zdarzają się tak zwane podarunki uniwersalne. Należą do nich różnego rodzaju drobiazgi związane z kuchnią, alkoholami, czy towary przeznaczone do rozrywki. Na przykład idealnym rozwiązaniem bywają gry planszowe dla ludzi preferujących imprezy ze znajomymi połączone z rozgrywkami. Innym razem sprawdzi się zestaw z piersiówką lub klasyczne etui na papierosy dla wielbicieli takich używek. Kobiety docenią oczywiście elegancką biżuterię bądź azjatyckie kosmetyki do twarzy (przejdź tutaj: ). Lecz w takim wypadku najważniejszy jest dobór odpowiednich akcesoriów do charakteru a także urody danej kobiety. Najmłodsi zawsze i wszędzie cieszą się ze słodkości, jednak gdy nie chce się postawić na przekarmianie, warto wyszukać grę planszową albo zabawkę z modnej w danym momencie serii dobraną do wieku dziecka.

Jak widać pomysłów na podarunek zwykle jest sporo, starczy rozejrzeć się dookoła i odwiedzić parę sklepów online. Najistotniejsze jednak jest to, czego absolutnie nie powinno się kupować na podarunek, zwłaszcza gdy nie ma się stuprocentowej pewności odnośnie do gustów potencjalnego adresata prezentu.

Jeśli prezentowany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link – przeczytasz tam mnóstwo użytecznych informacji.

Do grupy zwiększonego ryzyka wlicza się przede wszystkim perfumy, w szczególności perfumy bez konserwantów, to znaczy takie, które są perfumami bardzo wyrazistymi i adresowanymi do wąskiej grupy konsumentów. Tak samo kosmetyki osobiste, na przykład cienie albo kremy dla kobiet nie nadają się jako prezent, jeżeli doskonale nie zna się kobiety która ma ich używać – polecamy firmę . Mężczyznom nie powinno się darować krawata czy ubrań, gdyż łatwo można rozminąć się z gustem obdarowanego.