Na jakie kryteria, musimy zwracać uwagę zmieniając pracę?

Możliwość wyboru pomiędzy paroma ofertami zatrudnienia jest bardzo korzystne dla kandydata. Taka sytuacja niestety potrafi także przytłoczyć. Podjęcie odpowiedniej decyzji nie jest to prosta rzecz, ponieważ każda z propozycji niesie ze sobą jakieś inne korzyści.
Jeśli jesteśmy w tej szczęśliwej okoliczności, że wybierać moglibyśmy między paroma ofertami zatrudnienia, starannie należy porównać wady i zalety, które wynikają z dowolnej z nich.

magazyn

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
chrzest święty

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nasze priorytety nie są jasno zdefiniowane, wtedy najkorzystniej wypisać sobie na kartce wszelkie kryteria oraz porównać ofertę pod względem tych kryteriów. Praca, przy jakiej postawimy najwięcej plusów, powinna być dla nas idealna. Jest również niezwykle wiele mniej tradycyjnych czynników, o jakich niezwykle często zapominają osoby, które rozważają wybór kolejnego stanowiska zatrudnienia.

Nowa witryna, która posiada newsy na poniższy temat da Ci szansę, by podwoić znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj odkurzacz do pyłów i znajdź więcej szczegółów.

Zastanowić się nade wszystko trzeba jak może wyglądać nasz długoterminowy, zawodowy cel, czyli w którym miejscu będziemy chcieć być za 4 albo pięć lat. Trzeba się także namyśleć co da nam ta praca nie jedynie w tym momencie, ale również w dłuższej perspektywie. Dobry dojazd czy też atrakcyjne zarobki są to ważne sprawy, lecz perspektywicznie patrząc najważniejsze jest w jaki sposób praca nas rozwinie zawodowo oraz jakiego rodzaju stworzy nam szanse i możliwości.

Dzisiejsze teorie rynku pracy twierdzą, że pełnoletni człowiek zmieniał będzie zawód przynajmniej 4 razy w trakcie swojego życia. W dłuższej perspektywie opłaca się znacznie zyskanie nowych umiejętności i uczestniczenie w nowatorskich projektach. Czasami również kosztem małych dochodów, gdyż daje to nam lepszą pozycję startową, jeśli będziemy kolejny raz zmieniać posadę. Warto także zbadać historię konkretnego stanowiska, które jest nam zaproponowane.

Nie wszelkie ostatnio powstałe miejsca będą w instytucji w dłuższej perspektywie przydatne. Jeżeli do czynienia mamy ze stanowiskiem, które istniało w firmie, wtedy należałoby dopytać z jakiego powodu osoba, która piastowała to stanowisko nie będzie kontynuować swojej pracy.