Laserowa korekcja wzroku i astygmatyzm – co powinno się na ten temat wiedzieć

Laserowa korekcja wzroku to dzisiaj jedna z najbezpieczniejszych metod na usuwanie wad wzroku. Jest ona niezmiernie skuteczna i pozwala na usunięcie wielu rozlicznych wad wzroku, na przykład krótkowzroczności. Jest to metoda bezinwazyjna, jaka cechuje się doskonałą efektywnością. Dzięki laserowej korekcji wzroku zdołamy raz na zawsze pożegnać się z noszeniem okularów czy też soczewek.

Laserowa korekcja wzroku jest dziś wykonywana na całym świecie, bez kłopotu odkryjemy więc centra okulistyczne, jakie oferują stworzenie takiego zabiegu. Oczywiście czasem zdołają istnieć pewne przeciwwskazania do stworzenia korekcji, jednak to określane jest tylko przez lekarza. Dlatego jeśli interesuje nas korekcja laserowa wzoru, naturalnie wcześniej musimy udać się do lekarza okulisty, jaki specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej.

Ten odnośnik prowadzi do bardzo atrakcyjnej strony, która posiada równie fascynujące informacje na omawiany temat.

Laserowa korekcja wzoru zdoła poniektórym postaciom wydawać się lekko straszna, aczkolwiek zapewniamy, iż nie ma się czego bać. Dzięki szczególnym kroplom znieczulającym, zabieg jest bezapelacyjnie bezbolesny (zobacz więcej. Cała procedura trwa tylko kilkanaście minut, zaś sam czas pracowania laserem to zaledwie kilka sekund. Już po godzinie od zabiegu można wrócić do domu.

wzrok

Autor: Jay Tamboli
Źródło: http://www.flickr.com

Jak już pierwej zaznaczyliśmy, korekcja laserowa wzroku zezwala na wyleczenie rozmaitych wad wzroku, między innymi astygmatyzmu Astygmatyzm to niezwykle popularna wada wzroku, która objawia się w szczególności niewyraźnym widzeniem z daleka i bliska, mrużeniem oczu, oraz także bólami głowy. Dodatkowo astygmatyzm można rozpoznać również po tarciu oczu oraz nawet po częstszym mruganiu.

Jeśli dostrzegamy u siebie takie objawy, na pewno powinniśmy udać się do doktora. Mając astygmatyzm operacja cena może nam pomóc. Zdołamy również zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera. Odpowiednią metodę leczenia naturalnie dobierze lekarz. Cena zabiegu jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników, w szczególności od nasilenia wady. Wszelki gabinet okulistyczny ma także nieco inny cennik usług. Wskazane jest więc zapytać w paru rozlicznych klinikach, jaki jest koszt usunięcia astygmatyzmu.