Kupujemy noże, czyli co mieć na uwadze, by robienie posiłków nie robiło trudności

Gotowanie to dziś niesłychanie popularne hobby. Uwielbiamy oglądać programy kulinarne oraz zaznajamiać się z nowymi recepturami, aby potem uszykować przepyszne potrawy w swojej kuchni. Jednakże, by móc robić je bez żadnych trudności, wymagane są właściwe gadżety. Do najistotniejszych zaliczają się noże. Czym kierować się podczas wyboru, by krojenie oraz siekanie nie robiło kłopotów?

noże

Autor: Chroma
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Nade wszystko podstawowy jest materiał, z jakiego zrobione jest ostrze. Ostrze powinno składać się z kilku warstw stali, które będą gwarantować jego trwałość oraz pożądaną ostrość. Nikt bowiem nie lubi kroić tępymi nożami, jakie nie tylko denerwują, lecz również sprawiają, iż plasterki w ogóle nie są idealne, a wręcz przeciwnie – obszarpane i z pewnością nie nadają się do położenia na talerz dla gości. Warto jest weryfikować ostrość noża w sklepie, o ile pozwolą nam na to sprzedawcy. Jeżeli nie – powinniśmy pójść w inne miejsce, bo pewnie wcale nie są to dobre noże, skoro boją się oni pokazać ich działanie zainteresowanym klientom. Co więcej nóż musi dać się naostrzyć. Niewątpliwie nie będzie to tani nóż (np. noże damasceńskie z Japonii), ale po paru piłowaniach nie stracimy połowy noża. W niedrogich nożach ostrze niezrównanie szybko się kruszy, w wyniku czego tak naprawdę wydajemy więcej, ponieważ musimy wymieniać noże właściwe co chwilę. W nożach istotna jest również ich rękojeść. Rączka powinna być dopasowana do dłoni, tak, aby ręka nie była zmęczona nawet podczas dłuższego krojenia. Materiał zaś, z jakiego jest wykonana, nie może powodować potliwości dłoni.

Zaintrygował Cię ten wątek? W takim razie wejdź w link do strony (http://www.gaster-sol.pl/pl) i rozkoszuj się następnymi newsami. W razie pewnych pytań – odezwij się do nas.

Wielu ludzi ma z tym wielki problem, zatem nie warto go jeszcze pogłębiać.

noże ze stali

Autor: Chroma
Źródło: Chroma

Zwłaszcza popularna jest marka Zwiling. Noże (przykładowo – , które wychodzą z jej produkcji, chętnie kupują profesjonalni kucharze na całym świecie. Dlaczego? Zwiling stał się niewątpliwym specjalistą w produkcji najwyższej klasy noży, które cechują się trwałością oraz estetyką. Najbardziej doceniany jest nóż damasceński, gdyż stal, z której jest wykonany, gwarantuje piękny wygląd oraz trwałość produktu. Warto zwrócić uwagę na noże niniejszego producenta, gdyż z pewnością nie rozczarują naszych oczekiwań i jeszcze nieraz wrócimy do asortymentu przez niego oferowanego.