Kinkiety i lampy sufitowe – sposób na subtelne światło w przedpokoju.

Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania i pierwsze miejsce, które dostrzegają wchodzący do nas znajomi. Nierzadko jest to pomieszczenie wąskie i bez dostępu do naturalnego światła. Dlatego też możemy mieć trudność z jego interesującą aranżacją. istotny jest tutaj pomysł oświetlenia powierzchni, którą trzeba starannie zaplanować.

Światło to główny aspekt nie tylko holu ale każdego pomieszczenia. Detal, który buduje w nim niepowtarzalny klimat. Lampy sufitowe do przedpokoju powinny być dokładnie dobrane do rodzaju, wielkości i budowy przedpokoju. Powinniśmy tutaj też wziąć po uwagę sprawę wysokości czy koloru mebli oraz ścian. Sztuczne światło w przedpokoju powinno być zarówno oryginalne ale również i użyteczne. Najlepiej sprawdzi się tutaj światło ciepłe. W przedpokoju nie sprawdzają się ozdobne, wielkie żyrandole (lampa kuchenna) i stojące lampy podłogowe dlatego, że na takiej przestrzeni najważniejsza jest gospodarność przestrzeni i ergonomia.

W przedpokoju niezbędne jest dobre oświetlenie ogólne i punktowe, zamontowane na ogół przy lustrze. Górnym światłem mogą być plafony, lampy zwieszone z sufitu lub lampki halogenowe wmontowane w sufit podwieszony. Bardzo dobrze sprawdza się stonowane światło, wydobywające się na przykład z kinkietu lub plafonu. Taki wariant światła warto wybrać w sytuacji, kiedy nasz przedsionek jest bardzo wysoki. Jeśli posiadamy niewielkie pomieszczenia i mały, wąski przedpokój, wykorzystanie odpowiedniego światła, ubarwi przestrzeń. Najlepszym z możliwych rozwiązaniem w takiej sytuacji jest łazienka (więcej i więcej) sufitowa w kształcie interesującego, niewielkiego żyrandola bądź plafony. Jedno, centralne źródło światła, powinno w zupełności wystarczyć, by należycie oświetlić przestrzeń. Oświetlenie przedpokoju może być nie tylko użyteczne, ale i wyjątkowo efektowne. Właściwie dobrany plafon do przedpokoju może stworzyć w nim wyjątkowy nastrój.

Gniazdka elektryczne projektujemy tam, gdzie są niezbędne. Przy stołach do pracy najlepiej zaplanować na ścianie listwę zasilającą, aby uniknąć niegustownej plątaniny kabli pod stopami. Do tego zakładamy gniazda w miejscach, w których mają stanąć lampy podłogowe oraz tam gdzie może być potrzebne włączanie urządzenia do sprzątania a także kiedy mamy niebanalne rozwiązania. Do montażu podszafkowego w przedpokoju, w segmentach barku, regałach i witrynach, dobrym wyborem może być meblowe gniazdko podszafkowe w formie prostokąta. Reguła jest zawsze taka, że lepiej zaprojektować więcej wtyczek i punktów świetlnych, a potem w razie czego je zakryć, niż kuć ściany dla jednego gniazdka.