Każdy dorosły obywatel wie, że pod koniec kwietnia musi rozliczyć się ze Skarbówką

Nikt tego nie lubi, ale prawda jest taka, że oddania PIT-u do Urzędu Skarbowego nie jest w stanie uniknąć nikt, kto pracuje.
Pomimo tego, że rozliczenia z Urzędem Skarbowym są wymagane, to raczej nie ma osoby, która powiedziałaby, że lubi składać PIT.

rozliczenia

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły kwękamy, że nie mamy na to czasu. W ostatnich latach i tak otrzymaliśmy mnóstwo ułatwień — nie musimy wypełniać wszystkiego ręcznie, nie trzeba robić samodzielnych obliczeń oraz nie trzeba samodzielni odnosić dokumentów do Skarbówki. Dało się wszystko w kilkanaście minut zrobić ze swojej sofy z laptopem na kolanach. Odpowiedni program liczył wszystko za nas. Przez to błędy już praktycznie się nie zdarzały, a cała procedura trwała nie więcej aniżeli kwadrans.

Zobacz koniecznie ten świeży wpis – on z pewnością również Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz w nim podobne informacje w temacie prezentowanej tematyki.

W tym roku fiskus zrobił nam jeszcze jedną miłą niespodziankę. Od tego roku nie trzeba się z fiskusem rozliczać. On zrobi wszystko za nas. Zatem jeśli nie przysługują nam żadne ulgi, które mogłyby dać jakieś zwroty z podatku (za Internet, za benzynę itp.), to w sumie nie musimy nic robić. Prawda możemy zalogować się w systemie, by sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko było wyliczone poprawnie. Jednak jeśli nie mamy chęci tego robić, to nie ma takiej konieczności. Nikt nie może nas do tego zmusić.

W dużej mierze ucieszy to osoby starsze, ponieważ mając wyłącznie emeryturę, będą mogli całkowicie zapomnieć o formularzu PIT. Jest to znaczne ułatwienie dla wszystkich obywateli, którzy niezmiernie cieszą się z tak pozytywnego obrotu sprawy.