Jeżeli w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to powinniśmy iść na terapię dla par

Dzisiaj ludzie żyją szybko i w sposób dosyć egoistyczny, wobec tego też nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nastały takie czasy, że prościej bywa zakończyć związek i poszukiwać czegoś nowego, aniżeli starać się rozwiązywać problemy.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są po prostu egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ludzka niechęć do rozmów. Na to nakłada się szybkie życie, które powoduje, że małżonkowie nieczęsto się widują. I tak najczęściej zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Możemy odpuścić i każdy pójdzie w inną stronę lub opieka seniora pomorskie możemy walczyć o starą miłość. Warto podjąć trud oraz iść na terapię. Tam pod czujnym okiem psychologa będziemy mieli możliwość powiedzieć, co nam ciąży. Jednakże będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, żeby podczas sesji nie było wrzasków oraz agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze zazwyczaj będą trafiać w same sedno. Terapia może ciągnąć się długo i należy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Zbliżenie może tworzyć się w bólach, ale powinniśmy podjąć ten wysiłek, zwłaszcza jeśli mamy dzieci i nie pragniemy niszczyć rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.

Powinniśmy dać także możliwość drugiej stronie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak powstaje dialog, który jest fundamentem każdego dobrego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.