Jak się zabrać za urządzanie przedpokoju w mieszkaniu lub domu, jakie rozwiązania są stosowane przy wąskich pomieszczeniach

Wielu właścicieli domów i mieszkań ma spore problemy z urządzeniem i umeblowaniem przedpokoju. Zwłaszcza jeżeli jest on wąski, długi i ma kilka drzwi, to faktycznie jego wykończenie będzie nie lada wyzwaniem. Szczęśliwie jest sporo pomysłów, które pozwolą na otrzymanie nie tylko wygodnego, ale też ładnie urządzonego przedpokoju, należy tylko w czasie projektowania poznać podstawowe zasady. Pierwsza to zadbanie o odpowiednie oświetlenie.

drzwi w przedpokoju

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jedynie do pojedynczego światła na górze, należy również pomyśleć o kilku dodatkowych punktach, rozłożonych na wszystkich ścianach. Nie tylko zagwarantuje to dużo lepszą jakość oświetlenia, lecz również dużo przyjemniejszy klimat. Podobne znaczenie mają kolory. Ciemne meble oraz ściany powodują, że wszystko będzie wyglądać ciężko i ponuro. Do wąskich przedpokojów dużo lepsze będą jaśniejsze barwy, najlepiej utrzymane w jednolitej kolorystyce. Powinno się wystrzegać większej ilości jaskrawszych wzorów, najlepiej jeśli całość raczej będzie stonowana.

Następnym istotnym elementem podczas urządzania wąskich przedpokojów są meble. Ich odpowiednie dobranie wcale takie proste nie będzie, właśnie ze względu na ilość miejsca. Szafki do przedpokoju, komody i stojące szafy nie tylko powinny być odpowiednio wąskie, lecz również dobrze wpasowane we wszystkie kąty i zakamarki – znajdź szafkę do przedpokoju. Oferta takich mebli (zobacz komody stylowe) jest całkiem spora, bo i zapotrzebowanie jest całkiem spore. Niejeden producent – produkcja pelletu szafek (właściwy przykład) na buty wykorzystuje przykładowo niestandardowe sposoby na ich układanie, dzięki czemu może urwać następne parę cennych centymetrów na szerokości. Ciekawym pomysłem są też wykonywane na wymiar meble.

Przeważnie kosztują one porównywalnie, co kupowane w salonach, a ogromną ich zaletą jest to, że da się je idealnie dopasować w rozmaite zakamarki. Jeżeli się znajdzie dobrego stolarza, to można naprawdę ciekawie i funkcjonalnie urządzić całość, choć trzeba się liczyć z tym, że czas realizacji będzie dłuższy. Lecz chyba warto poczekać nawet kilka tygodni na zrobienie mebli i później mieć perfekcyjnie umeblowany przedpokój.