Gazetki promocyjne to najlepszy sposób na promocję bezpośrednią.

Gazetki promocyjne to z pewnością reklama, która niezwykle się opłaca. Konfrontując ją na przykład z promocją telewizyjną, lub też radiową jest ona od nich o wiele niedroga, a jednak posiada własnych odbiorców.

sale.jpg|L|W=200]Okazuje się, iż dość sporo ludzi zabiera do domu ze centrum handlowego gazetki promocyjne, aby w spokoju jest obejrzeć i zorientować się co w konkretnym markecie jest w ofercie specjalnej. Niektórzy chcą nawet, by gazetki z preferowanych sklepów zostały przynoszone do mieszkania, lub wkładane do skrzynki pocztowej lub na maila.

W zależności od wielkości koświetlenie (zobacz odnośnik)retnego marketu i ilości jego punktów na terenie całej Polski gazetki promocyjne planowane oraz wytwarzane są przez firmowy oddział związany z reklamą albo zarządza to zadanie firmie zewnętrznej. Owa firma w swojej ofercie posiada cały oraz generalny plan konkretnej gazetki reklamowej, a market czeka na zakończony materiał, razem z wykazem innych propozycji. W jaki sposób jednakże przedstawia się gazetka promocyjna? W głównej mierze jest to kompleks informacji o produktach obecnie w promocji, lub o programach rabatowych oraz konkursach orażyrandole (więcej w tym serwisie)óżnorodnych kwestiach, takich jak na przykład portal internetowy. To dokładnie z tego powodu, że konsumenci lubią gazetki przedsiębiorstwa i supermarkety to wykorzystują, żeby poinformować o różnorodnych rzeczach.

Gazetki promocyjne to jednakowoż doskonały sposób na promowanie własnej firmy, przez kontakt bezpośredni z klientem. Poza tym, że jest to forma pokazywania oferty handlowej, to jeszcze można przekazać im o najbardziej istotnych sprawach związanych z danym przedsiębiorstwem. Jako przykład można podać dane o programach punktowych, loteriach, a także o sklepie online. Te gazetki pozwalają taż na przekazywanie klientom o sukcesach danej marki. Znające rynek firmy mają świadomość, w jaki sposób dotrzeć do potencjalnego konsumenta. Bardzo ważne jest to, jak gazetka powinna wyglądać. Towary powinny być przejrzyście umiejscowione na stronie, tak samo jak ceny tych produktów. Zasadniczo gazetki promocyjne to wyjątkowe materiały reklamowe, których zwykle prędko się nie wyrzuca.