Dlaczego warto zdrowo jeść

Jako że ostatnimi czasy ogromnie trendy stało się dbanie o dobre zdrowie poprzez trening i racjonalne odżywianie się, coraz większą popularnością cieszą się sklepy ze zdrową żywnością. Kupimy w tychże zdrową żywność nie tylko dla cukrzyków. Wśród całej gamy produktów bezcukrowych znajdziemy w nich nie tylko dużą ilość słodyczy bez cukru takich jak: batoniki jabłkowe czy też morelowe, lizaczków słodzonych ksylitolem, wafli, lecz także wiele typów bio dżemów bezcukrowych.

zdrowie

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
W takich sklepach ze zdrową żywnością również zaopatrują się wegetarianie czy weganie którzy w tychże sklepach znajdą takie niezbędne artykuły jak np. agar-agar który doskonale zastępuje żelatynę czy też różnego rodzaju bezmięsne pasty do smarowania pieczywa na bazie ciecierzycy czy fasoli. Znajdziemy w nich również wiele przeróżnych produktów bezglutenowych typu: herbatniki, biszkopty oraz wszelakiego typu pieczywo bezglutenowe wskazane dla osób chorych na glutenozależną chorobę trzewną.

Z pewnością przyda Ci się aktualna treść (http://innerharmony.pl/kategoria-produktu/zestawy-suplementow-diety/). Więc wejdź w ów link oraz raduj się wpisem, który z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Jednakże nie tylko te trzy grupy osób zaopatrują się w sklepach ze zdrową żywnością. Także wzrasta liczba świadomych klientów którzy są gotowi zapłacić wyższą cenę za zdrową żywność bio. Nabywając takie produkty musimy zwrócić uwagę czy posiadają one wymagane oznaczenia (jak oznaczone są produkty ekologiczne).

zdrowie

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Jedząc zdrową żywność możemy zapobiec bardzo wielu współczesnym chorobom takim jak: miażdżyca, choroba wieńcowa, zawał serca, cukrzyca, hipoglikemia, nadciśnienie, nadwaga, otyłość, osteoporoza, kamica, artretyzm. Aby osiągnąć takie efekty powinno się ograniczyć a najlepiej całkowicie usunąć z diety sól, cukier, białą mąkę, białe pieczywo, biały ryż. Za to wskazane są takie produkty jak mąka razowa, jarzyny w nieograniczonej ilości i owoce w mniejszej ilości. Pamiętajmy również o dobrych tłuszczach pochodzenia roślinnego. Możemy je znaleźć w awokado, nasionach oleistych bądź w nasionach siemienia lnianego. Warto wspomnieć o tym, że olej z siemienia lnianego jest najzdrowszym z olei, ponieważ zawiera bogactwo kwasów tłuszczowych omega 3 oraz omega 6. Taki olej możemy zakupić w aptece bądź w sklepach ze zdrową żywnością. Kupujmy tenże olej wyłącznie tłoczony na zimno i koniecznie przechowujmy go w lodówce – czytaj o właściwościach oleju lnianego.