Czy normalne okulary korygujące wadę wzroku zostaną za jakiś czas całkowicie wyparte? Alternatywne sposoby poprawiania zmysłu wzroku

Prawie nikt z nas nie wyobraża sobie dzisiejszego świata pozbawionego okularów do korekcji wzroku, ponieważ wydaje się nam, iż są one wśród nas od zawsze. Tymczasem prawda jest zupełnie inna i soczewki progresywne w znanej nam formie zostały stworzone dopiero w latach pięćdziesiątych poprzedniego wieku. Od tamtej chwili niezwykle szybko się one spopularyzowały i dziś prawie nie ma kraju na Ziemi, w którym obudowane soczewki korekcyjne nie byłyby znane. Może więc za kilkadziesiąt lat one także odejdą w zapomnienie i coś nowego zajmie ich pozycję na podium.

Na pewno

soczewki Bausch Lomb

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com

dzisiaj hasła takie jak: soczewki Bausch&lomb, BioTrue ONEday 90, czy też BioTrue ONEday 30 mało co nam mówią, ale wygląda na, że to właśnie soczewki kontaktowe mają ogromne szanse na zastąpienie konwencjonalnych okularów. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż mają one naprawdę mnóstwo dobrych stron . Przede wszystkim nie oddziałują one na wygląd noszącego i nie utrudniają codziennych czynności takich jak przykładowo malowanie się, czy nawet zwykłe pływanie i zabawa nad morzem. Ponadto stosując BioTrue ONEday 30 uzyskamy dostęp do cudownego i gustownego świata okularów przeciwsłonecznych.

Jeśli podoba Ci się publikowany materiał, to na pewno zaciekawią Cię też przydatne informacje (http://www.pizzahut.pl/restauracje/pizza/pl/gdansk), które odnajdziesz tutaj – one pochłoną Cię bez reszty.

Inną metod mogących w przyszłości wyprzeć okulary jest, niezaprzeczalnie operacja laserowa. Pozwala ona absolutnego pozbycia się wady zmysłu wzroku, jednak powiązana ona jest z wieloma możliwymi komplikacjami, więc z reguły jest przeprowadzana przy większych wadach, utrudniających normalne życie.

Dzisiaj te wszystkie nowinki zdają się nam bardzo odrealnione i całkowicie niemożliwe jest, że mogłyby zastąpić tradycyjne okulary korekcyjne. Jednak, jeśli cofnęlibyśmy w czasie przykładowo dwieście lat i ogłosili tamtemu społeczeństwu, że w przyszłości praktycznie wszyscy będą posiadali dostęp do dwóch progresywnych soczewek pozwalających każdemu na pełną przejrzystość widzenia, okrzyczano by nas szaleńcami. Być może za kilkadziesiąt lat wada wzroku nie będzie już więc dla nikogo problemem.