Czy ktokolwiek wierzy w moc kamieni oraz jakie właściwości lecznicze posiada ametyst?

Jest dużo ludzi, którzy wierzą, że co poniektóre kamyki przynoszą szczęście. Ale nie tylko kamienie. Ktoś ma ukochaną maskotkę, która niesie mu szczęście, Ktoś inny ozdobę, którą zakłada w istotnych momentach.

pojemniki
Autor: RossinaBossioB
Istnieje wiele zabobonów, w jakie niektórzy niestety wierzą.
Ametyst to kamień przynoszący powodzenie, a w hebrajskim to kamyk dający przyjemne sny. Co poniektórzy wierzą, że biżuteria z ametystem noszony w pierścionku albo na szyi przynosi opiekę wyższych sił. Aktualnie obywatele wierzą, że ametyst ochrania także mieszkanie przed złodziejami. A w naukach medycznych ametyst łagodzi uporczywe bóle głowy. Wystarczy pocierać czoło i skronie boczną stroną kryształu, a potem położyć go na 10 minut pomiędzy brwiami. Jeśli cierpimy na bezsenność, połóżmy ametyst pod poduszeczkę, wtedy będziemy zasypiać szybko oraz nie będą nas męczyły wieczorne horrory. Jeżeli posiadamy delikatną skórę, wystarczy obmywać twarz wodą, w jakiej całą noc moczył się ametyst.
Ametyst bardzo dobrze sprawdza się też w biżuterii. Ładnie wygląda śliwkowy ametyst w pierścionku lub wisiorku. Jeżeli szukasz jakiegokolwiek prezentu dla znajomej, wtedy biżuteria posiadająca ametyst sprawdzi się wyśmienicie. Dla kobiet ceniących ponadczasowe wdzięk, znakomicie sprawdzą się kolczyki posiadające ametyst. Bardzo dobrze komponuje się on zarówno ze złotym kruszczem jak i ze srebrem.

Idealnym podarunkiem dla małżonki będzie srebrny pierścionek zawierający ametyst. Jest to wspaniały upominek, za który wybrankażona będzie bardzo Tobie dziękować oraz zapewne taki podarunek niezwykle jej się będzie podobać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.