Coś mocniejszego na prezent – tak czy nie?

Czy oraz kiedy przynoszenie trunku w prezencie jest świetnym pomysłem, w jaki sposób podarować napój alkoholowy oraz przede wszystkim – który alkohol na podarek wybrać? Kiedy więc moim zdaniem możemy dać trunek w prezencie? Na ślubie – często para młoda bez ogródek sugeruje, iż zamiast kwieci wolałaby wino, gdy ktoś wyjątkowo zaciekawiony jest alkoholami – dla przykładu miłośnikowi whisky możesz ofiarować jakąś ciekawą butelkę, w charakterze podziękowania – ale tu bym uważał, bowiem niektórzy mogą odebrać próbę wręczenia trunku jako łapówkę.

alkohole

Źródło: pixabay.com
Alkoholem dziękujemy sobie za jakiekolwiek drobne przysługi – na przykład ktoś znajomy pomógł mi zainstalować kredens w kuchni zatem w ramach podziękowania daję mu butelkę trunku bądź czteropak browaru. To jest ok.

W internecie jest sporo bardzo ciekawych informacji – jeżeli chcesz poznać następny – sprawdź na witrynie a nie będziesz żałować!

Kiedy oprócz alkoholu przynosimy coś jeszcze – na przykład cytrynówka jest dodatkiem do książki, ofiarowanej w prezencie, gdy dajemy alkohol własnej produkcji – przykładowo estetyczną flaszkę wina, jaka stała w domowej piwniczce parę lat i jest oryginalna, gdy wybieramy się do kogoś, kogo absolutnie nie znamy.

Bywają nieraz podobne sytuacje – dla przykładu idziesz pierwszy raz do rodzicieli swej drugiej połówki, nie znasz ich , natomiast z pustymi rękoma pójść głupio. Mamie ofiarujesz kwiecia, tacie trunek i nikt nie powinien obrazić się. Albo inny przypadek: znajomy wkręca cię na imprezę do swych przyjaciół, nie znasz ich , a to akurat są urodziny, zatem kupujesz butelkę alkoholu – raczej się nie zmarnuje. Żeby nie popełnić gafy, raczej nie dawaj alkoholu w prezencie: kobiecie w ciąży jak też młodej mamie. Nie będzie mieć z tego pożytku.

Babcia również raczej nie (acz są i takie, co wychylą chętnie dobre wino (zobacz: wino gewurztraminer) lub kieliszek nalewki), z dziadziusiami bywa różnie – wiele zależy od wieku. Komukolwiek, kto nie ma osiemnastu lat – oczywista oczywistość, jednakże powtórzyć warto. Komuś, o kim wiesz, iż nie pije wiele, nie lubi czy też nie może pić. Każdy ma podobnych znajomych, dla nich alkohol w prezencie to szczególnie głupi pomysł. Komuś, kto ma problemy z alkoholem – tak, tak, nawet wśród osób w grupie wiekowej 18-26 bywają tacy, którzy już piją za często i przyniesiona im w prezencie nalewka cytrynowa nie będzie najrozsądniejszym pomysłem.