Co to są szkolenia twarde oraz w jaki sposób mogą one w praktyce wyglądać?

Wysyłanie własnych pracowników na przeróżne seminaria to nie tylko sposób na znalezienie dodatkowych kosztów, jakie można by potem dodać do księgowości. To nade wszystko doskonały sposób na to, aby podnieść umiejętności swoich pracowników.
Takie szkolenia mogą przecież w znaczny sposób przyczynić się do widocznej poprawy działania firmy.

szkolenia

Autor: damo1977
Źródło: http://www.flickr.com
Pracownicy mogliby na tego typu kursach poznać przeróżne nowe technologie lub zwyczajnie poduczyć się tych aktualnych.

Zainteresowały Cię informacje tektura plaster miodu producent podane w tym wpisie? Niezwykle przyjemnie więc będzie nam podzielić się z Tobą nowymi notkami. Czekamy na ocenę!

Mogłyby one także służyć do poprawienia umiejętności ich wykorzystywania. Należałoby jednak dodać, że są dwa rodzaje przeprowadzania szkoleń: twarde i miękkie. Szkolenia miękkie są zazwyczaj ukierunkowane na rozwój indywidualnych cech uczestników. Mogą obejmować one obszar rozwijania umiejętności miękkich. Są to takie umiejętności jak: komunikacja interpersonalna, asertywność, argumentacja, radzenie sobie ze zdenerwowaniem, zarządzanie czasem, rozwiązywanie konfliktów w grupie czy negocjacje służbowe.

Z innej strony tak zwane szkolenia twarde mogłyby tyczyć się przekazywania wiedzy zawodowej lub fachowej oraz zdobywania zdolności zawodowych. Ukończenie większości z nich skutkuje przyznaniem specjalistycznego dyplomu, co natomiast może być związane ze zdobyciem praw koniecznych do wykonywania konkretnego zawodu. Przykładem mogą być szkolenia informatyczne, fryzjerskie, z obszaru kadr oraz płac, z zakresu obsługi różnych maszyn (takich jak wózek widłowy).

Takie przeszkolenia powodują, że pracownicy jeszcze lepiej wykonują swoje zadania a zwierzchnik jest w większym stopniu zadowolony z ich pracy. To korzyść zarówno dla pracodawcy jak i członka personelu.