Co to jest morowanie na sucho?

Murowanie na sucho to jedna z rewolucyjnych nowości w naszym kraju, która bez wątpienia wzbudza zainteresowanie. Jest wykorzystywane w szczególności w przypadku obiektów mieszkalnych. Zastosowanie odpowiednich pustaków, które są montowane na suchą zaprawę daje szansę na skuteczne skrócenie czasu murowania aż o połowę. Poza tym jest to duże ułatwienie w całym procesie budowania ścian.

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Porotherm to niewątpliwie duża oszczędność wody – system poroterm. Ogólne zużycie wody na budowie jest zazwyczaj duże. W przypadku murowania zgodnie z tą technologią, ta sprawa przestaje już być kłopotliwa.Murowanie na sucho może nas także idealnie zabezpieczyć przed rozmaitego typu nierównościami w konstrukcji, a dodatkowo osiągniemy znacznie lepsze właściwości termiczne. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu będziemy mieć pewność, iż w naszych budynkach nie pojawi się wilgoć ani ogień.

Suche murowanie pozwala na bardzo szybkie tynkowanie. Bardzo ważny jest również fakt, iż proces wykonywania ścian w tym systemie wygląda identycznie jak w przypadku murowania na zaprawę, w związku z tym nie są potrzebne żadne inne dodatkowe umiejętności murującego (wienerberger dryfix). Dodatkowo w przypadku murowania na sucho mamy zdecydowanie dłuższy okres na zakończenie wszelkich prac. W przypadku tego rozwiązania można wykonywać prace murarskie również w temperaturze -5°C, co w przypadku typowych zapraw byłoby raczej niemożliwe.

Dla wielu osób bez wątpienia istotny okaże się fakt, że w sytuacji murowania na sucho plac budowy będzie znacznie czystszy niż przy typowych metodach.

Zainteresował Cię ów opis? To świetnie! Nowe równie świeże artykuły odszukasz pod tym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg.

Efekt końcowy to

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

rzecz jasna czysty i jednorodny mur bez żadnych widocznych spoin. Nie jesteśmy zmuszeni do tego, żeby rozrabiać zaprawę, dzięki czemu na budowie zachowamy zawsze odpowiednią czystość. Nie są niezbędne również wszelkiego rodzaju urządzenia i sprzęty, takie jak np. łopaty lub betoniarki. Suchą zaprawę rozprowadza się od razu na pustaki ceramiczne zgodnie z zaleceniami producenta umieszczanymi na opakowaniu.

Jak zatem się można się przekonać, jest to jedno z bardzo nowoczesnych, a jednocześnie wygodnych rozwiązań w przypadku murowania różnego typu obiektów. Jeśli zależy nam na czystości podczas budowy, sprawnym oraz łatwym wykonaniu wszystkich prac, zdecydujmy się na murowanie na sucho.