Co myśleć o depilacji laserowej? Narosło już tyle mitów, że ciężko to zrozumieć. A jak jest faktycznie?

Powiedzmy to, iż każda z nas marzy o pięknej skórze przez cały czas. Dochodzą także pozostałe kwestie, jak codziennie golenie nóg czy brak wprawy w woskowaniu. Co poczynić, kiedy owłosienie to poważny kłopot? Szukasz skutecznej metody, ale już tracisz nadzieję, że da radę to zmienić? Poszukujesz metody dzięki jakiej pozbędziesz się zbędnych włosków na długi czas? Jeśli tak, to depilacja laserowa jest zdecydowanie dla Ciebie.

Depilacja laserem, inaczej nazwana epilacją to niezbędny must have dla aktorek i modelek. Od kilku lat mogą już z tego korzystać także zwykłe kobiety, chociaż przydaje się również dla mężczyzn (). Kusi obietnicą likwidacji niepotrzebnego owłosienia efektywnie i prawie bezboleśnie. Należy jednocześnie przyznać, że istnieje sporo opinii na ten temat, niektóre prawdziwe,

Depilacja laserowa nóg

Autor: Elite
Źródło: Elite

niektóre nieprawdziwe. Jak więc jest z najbardziej istotnymi sprawami dotyczącymi takiej depilacji? Przede wszystkim czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Z pewnością, ponieważ laser to bezinwazyjna metoda depilacji. Nie przyczynia się do tego, iż nasza skóra będzie uszkodzona czy choćby podrażniona. Może być więc używana w tak wrażliwych miejscach jak pachy, twarz lub okolice bikini. Wiązka światła lasera nie narusza delikatnego naskórka, za to czyni, to co powinna – likwiduje mieszki włosowe. A czy to boli? Niestety, troszkę tak, chociaż wiele osób jest zdania, iż jest w pełni bezbolesny. Całe szczęście ból jest nieznaczny, ponieważ jesteś w stanie odczuwać delikatne pieczenie lub szczypanie. Oczywiście, odczucia te są subiektywne, są zależne od Twojej podatności na ból. Jest jednocześnie pewna zależność, która mówi, że im bardziej grube włoski, tym bardziej odczuwalne impulsy.

Ten przedstawiany artykuł jest bardzo wciągający? Więc odszukaj więcej tu (https://www.zdrowazupa.pl/blog/leczniczy-sok-z-kapusty), aby przeczytać jeszcze większą ilość faktów na omawiany temat.

Każdy taki zabieg jest wspomagany przez specjalny dodatek zmniejszający ból, na przykład, zimny żel, chłodząca końcówka lasera. A czy każdy może się poddać takiemu zabiegowi? To nie do końca prawda, gdyż jest szereg przeciwwskazań do zabiegów z laserem, na przykład ciąża, bielactwo czy padaczka. Jeśli natomiast masz skłonności do przebarwień to lepiej sprawdzi się maszynka do golenia lub wosk w plastrach. Dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością Cosmelan.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa osłony stałe na pewno Cię zainteresuje, gdyż są na niej wiele bardzo interesujących informacji.

Jest to niezwykle skuteczna terapia, jaka likwiduje plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego. To faktycznie właściwa alternatywa, gdy nie możemy skorzystać z depilacji laserowej.