co brać pod uwagę podczas wybierania opon? – opisy i symbole.

Każde opony samochodowe posiadają szczegółowe opisy. Wystarczy poprawnie odczytać oznaczenia opon, które są znormalizowane u wszystkich producentów opon. Bez względu na to czy kupujemy opony na sezon letni czy opony na sezon zimowy oznaczenia opon pozwalają dobrać adekwatne ogumienie do auta.

Trzeba pamiętać, że przy wyborze opon zawsze warto przestrzegać instrukcji wytwórcy pojazdu. Zalecenia dotyczące rozmiaru i typu ogumienia odszukamy w książce obsługi samochodu. Wybór opon to niewątpliwie ważna kwestia oddziałująca na poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Od kilkunastu lat stosuje się podział opon na trzy grupy ze względu na ich jakość: klasa budżetowa, klasa średnia i premium.

opona

Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce jest swobodny dostęp do około 30 różnego rodzaju marek. Generalnie można stwierdzić, że istnieją opony korzystniejsze cenowo, niezbyt drogie a jakościowo dobre oraz najlepsze. Do grupy budżetowej należą bez wątpienia Kormoran opony. Obecnie ogumienie jest zaawansowanym technicznie produktem, nad którego wyprodukowaniem skupia się zespół ludzi korzystający z drogich maszyn. Przy tworzeniu niedrogich opon bierze się przede wszystkim opłacalność produkcji, tak żeby właściciel taniego auta miał możliwość ich zakupu. W przypadku opony z górnej półki, najwyższy priorytet mający zasadnicze dla kierowcy parametry opony takie jak: przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, hałaśliwość, emisja CO2, stabilność, żywotność, a dopiero na ostatnim miejscu znaczenie ma cena.

Twardość ogumienia to kluczowy aspekt jej właściwości, który wpływa na zużywanie się, drogę hamowania ale także na hałas opony. Dlatego stale prowadzone są działania nad dobraniem takiego składnika mieszanki gumowej, który dostosuje się do warunków pogodowych i temperaturowych, a zarazem zapewni komfort i gwarancję bezpieczeństwa. Oczywiście zarówno stabilność opony Fulda, jak i jej trwałość uzależniona jest od stylu prowadzenia.strona oświetlenie zewnętrzne domu oświetlenie zewnętrzne domuTanie opony posiadają ograniczony dostęp do innowacyjnych możliwości – drogich i skomplikowanych we wdrożeniu. Przed powzięciem decyzji o nabyciu zawsze warto upewnić się u sprzedawcy czy dane opony spełnią nasze wymagania i czy będą pewne dla naszego auta.