Bezpieczny dom, jaki to? Najistotniejsze, że musimy pamiętać o mocnych i niezawodnych drzwiach

Nasze wymarzone mieszkanie, urządzone tak jak pragniemy, czujemy się w nim dobrze, mamy kochającą rodzinę i… Jednakowo, czujemy, iż coś jest nie tak. Owszem, boimy się to wszystko stracić, a że nie czujemy się do końca pewnie myślimy, co jesteśmy w stanie zrobić, ażeby było bardziej pewnie. Najważniejsze w tej kwestii są najlepsze drzwi zewnętrzne. Pamiętajmy, iż w tym temacie nie możemy oszczędzać, gdyż właściwe drzwi wejściowe to zapewnienie naszego spokoju i odpowiedniego samopoczucia.

Właściwie, gdyż przeanalizujemy statystyki policyjne to łatwo dotrzemy do wniosku, iż droga standardowego włamywacza rozpoczyna się od nie za bardzo bezpiecznych drzwi. Stąd również taki element wyposażenia naszego domu powinien być właściwie dobrany. Jednocześnie, solidne drzwi wejściowe to ciężka do pokonania przeszkoda nie tylko dla włamywaczy, ale także dla pożarów, zimna czy innych nieprzyjemnych zdarzeń.

Geometryczny szyk

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Na co zwrócić uwagę przy wyborze. Najbardziej istotna jest klasa znacznie odnajdziesz rkstyl.com.pl/ drzwi. Nim trafią na rynek powinny dostać swoistą rekomendacje, jaka zapewnia im na przekroczenie „granicy” sklepu. Najistotniejszym dokumentem pozostaje atest Instytutu Technologii Budowlanej. Solidne drzwi to również certyfikat, który w Polsce nadawany jest na podstawie dokumentów normy europejskiej. Jak się testuje drzwi i przyznaje się im certyfikaty? Drzwi zostają poddane próbie z pomocą narzędzi i metod popularnych wśród włamywaczy.http://www.galeriaoswietlenia.pl/83-plafony-do-salonu galeriaoswietlenia.plPowinny wytrzymać napór w określonym czasie, wtedy otrzymują certyfikat. Używane są drzwi klas jeden – cztery.

1 to drzwi standardowe, czyli takie, jakie potrafią wytrzymać włamanie, jak włamywacz używa tylko siły fizycznej. 2 to drzwi o zwiększonej wytrzymałości. Tak samo jak w jedynce są odporne na sił fizyczną, lecz też na standardowe narzędzia. Trójka to drzwi antywłamaniowe – są odporne na zwykłe narzędzia, lecz też są w stanie wytrzymać napór groźniejszych i mocniejszych narzędzi typu łom. I w końcu, 4 to też drzwi antywłamaniowe, ale jeszcze bardziej zaawansowane. Są idealną zaporą dla doświadczonych włamywaczy wyposażonych w łomy, wiertarki czy śrubokręty. Gdzie szukać takich drzwi? Najlepiej w internecie wpisując odpowiednie frazy, jak drzwi Wrocław.