Alba jako najlepszy strój komunijny

Chociaż tegoroczny sezon na komunię raczej można uznać za zakończony, bo komunie najczęściej są w maju, biznes komunijny kręci się nadal. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy w naszym kraju panowała raczej bieda, komunia była zdecydowanie bardziej duchowym przeżyciem, niż dziś.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Wtedy nie wręczało się tylu prezentów na komunię, ile dziś. A zamiast quadów, smart fonów, czy tabletów, prezentem był złoty święty łańcuszek, czy zegarek, który nosiło się potem przez długie lata. Obecnie priorytety się zmieniły, ale pomimo tego, pewne rzeczy związane z komunią, pewne fakty pozostały takie same, pozostały niezmienne. Jakie to fakty?

Po pierwsze ubiór.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to na pewno zainteresują Cię też przydatne informacje (https://www.systemy-pasywne.pl/fotowoltaika-dolnoslaskie/), które znajdziesz tutaj – one pochłoną Cię całkowicie.

Kiedyś nasze dzieci przystępowały do Komunii Świętej, ubrane odświętnie. Najczęściej ubierano garnitury, strojne sukienki, czy alby komunijne. Dziś zmieniło się niewiele w tej kwestii. Dzieci nadal wyglądają odświętnie, wkładając alby. Jakiedobre strony ma ubieranie dzieci w alby, zamiast w sukienki, czy garnitury?

Autor: Superfoto.pl

Przede wszystkim wszystkie dzieci prezentują się identycznie. Nikt nie jest „lepszy”, czy „gorszy”, ponieważ wszyscy wyglądają identycznie. Wiadomo, że jeśli chłopcy pójdą ubrani w garnitury, a dziewczynki w sukienkach, na pewno jedni będą posiadać ładniejsze sukienki, inni zaś nieco z niższej półki. Ponadto rzecz pójdzie jeszcze o garnitury. Chłopcy pochodzący z bogatszych rodzin, zapewne ubiorą lepsze, bardziej ekskluzywne garnitury, a ci biedniejsi, ubiorą garnitury z drugiej ręki, bądź garnitury raczej kiepskich marek. Co najważniejsze, komunijne alby nie są drogie, a zazwyczaj wyglądają bardzo podobnie. Najczęściej krój alb w tej samej parafii nie zmienia się z roku na rok, dlatego zawsze można kupić albę z drugiej ręki. Przecież nikt się nie zorientuje kontynuuj czytanie na na komunię cieszą się ciągle dużą popularnością.

Ciekawy materiał? Jeżeli jesteś tego zdania, to tak samo wciągające kwestie znajdziesz też we wpisie (https://e-hunter.pl/olej-z-lososia-dla-kota-hunter-250-ml), który jest tutaj!

Niektórzy rodzice kupują dziecku nawet dwie, czy trzy alby, by wymigać się od codziennego prania podczas Białego Tygodnia, kiedy to dzieci uczęszczają każdego dnia na Mszę Świętą do kościoła. Pomimo wielu różnic, pomiędzy współczesnymi komuniami u różnych ludzi, zarabiającymi różne pieniądze, te alby mogą jedynie zjednoczyć wszystkich w kościele. Dzięki albom, wszystkie dzieci wyglądają identycznie, a to na pewno niesie wiele pozytywów (użyteczny link na ).